16 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

Kolejny Boeing 737-800 dołączył do floty Enter Air

Kolejny Boeing 737-800 dołączył do floty Enter Air

Enter Air, największa polska czarterowa linia lotnicza, powiększył flotę o kolejnego Boeinga 737-800. Samolot będzie użytkowany na zasadzie leasingu operacyjnego, umowa została podpisana na 6 lat. Stan samolotów własnych przewoźnika powiększy się przed sezonem letnim o jeszcze jeden bliźniaczy samolot dając łącznie 18 samolotów.

Najnowszy nabytek Enter Air otrzymał rejestrację SP-ESD, wcześniej latał dla kanadyjskiego przewoźnika wykonując loty głównie do wakacyjnych destynacji na Florydzie, Kalifornii i Meksyku. Samolot został dostarczony z Tucson w Arizonie i przyleciał do Warszawy z jednym międzylądowaniem w Bangor w Kanadzie.

 

- Udało nam się pozyskać kolejny samolot w idealnym stanie technicznym. Od ubiegłego roku użytkujemy już dwie maszyny w identycznej konfiguracji, tzw. sister ships, które pierwotnie były wykorzystywane przez tę samą linię lotniczą z Kanady. Niezawodność tych maszyn oraz bardzo dobre wyniki przeglądu technicznego, pozwalają nam oczekiwać, że SP-ESD będzie jednym z filarów floty – mówi Mariusz Olechno, członek zarządu i dyrektor techniczny Enter Air.

Pozyskany samolot w najbliższych tygodniach będzie przygotowywany do operacji lotniczych.

X Polecamy artykuł:
Inflacja hamuje zgodnie z planem

Między innymi zostanie wyposażony w niezawodne, najnowszej generacji brytyjskie fotele, które dzięki swojej ergonomii zapewnią komfort nawet na najdłuższych wakacyjnych rejsach np. na Wyspy Kanaryjskie.

jagr./prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×