21 marca 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

Kijowskie lotnisko wkrótce doczeka się bezpośredniego połączenia kolejowego do stolicy

Kijowskie lotnisko wkrótce doczeka się bezpośredniego połączenia kolejowego do stolicy

Zaledwie przed miesiącem ruszyły prace przy budowie połączenia kolejowego na lotnisko Kijów Boryspol, dzięki któremu podróżni sprawnie będą mogli dotrzeć do i z centrum stolicy Ukrainy. Jak podają Koleje Ukraińskie, inwestycja jest zaawansowana w 25% i ma zakończyć się przed grudniem 2018 r.

Jak poinformował Jewhen Krawcow, szef Kolei Ukraińskich, budowa szybkiego połączenia kolejowego, które ma połączyć Kijów z międzynarodowym lotniskiem Boryspol, jest zaawansowana – wg stanu na 22 maja – w 25%. Wykonano dokumentację projektową, rozpoczęto prace ziemne, ułożono też 1 km torowiska.

Prace wykonywane są siłami własnymi Kolei Ukraińskich. – Każdego dnia prace prowadzi 200 robotników. Inwestycja jest realizowana na trzy zmiany – mówi Krawcow. – Koszt inwestycji zamknie się w kwocie 583,3 mln hrywien (ok. 83 mln zł), czyli mniej niż zakładaliśmy przy rozpoczęciu projektu – dodaje szef Ukrzaliznyci.

Inwestycja ruszyła na przełomie kwietnia i maja. Zakres prac do zrealizowania obejmuje budowę 272-metrowego wiaduktu nad drogą szybkiego ruchu Kijów – Charków, peronów z zadaszeniem przy lotnisku, a także ułożenie torowiska o łącznej długości 3,7 km. – Planujemy zakończyć inwestycję do 1 grudnia 2018 r. – mówi Jewhen Krawcow.

Pociągi będą kursować z głównego dworca Kijów Centralny, zatrzymując się na przystankach Wydubyczi, Darnycia i w rejonie estakady na drogą do Charkowa. Połączenie będą obsługiwać 11 szynobusów Pesy 620M i dwa szyno busy Pesy 630M. Czas przejazdu między stacjami końcowymi wyniesie 35-40 minut. Według szacunków w 2019 r. z połączenia skorzysta 3 mln podróżnych, a wartość ta wzrośnie do 4,4 mln w 2021 r.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×