16 lutego 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

Ewakuacja we wrocławskim porcie lotniczym

Ewakuacja we wrocławskim porcie lotniczym
Dwie torby pozostawione bez opieki na terenie wrocławskiego lotniska były przyczyną dzisiejszej ewakuacji pasażerów i pracowników. Rozpoznanie bagażu przeprowadzili pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach.

Dzisiaj w nocy, dyżurni pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach, otrzymali informację o dwóch torbach pozostawionych bez opieki na terenie wrocławskiego lotniska. Teren zabezpieczono, a do akcji wkroczyli pirotechnicy SG, którzy przeprowadzili rozpoznanie i prześwietlili torby.

Zrealizowane czynności pirotechniczne pozwoliły uznać bagaże za bezpieczne. Jednak prowadzone działania wymagały ewakuowania 70 osób z części terminala. Funkcjonariusze Straży Granicznej z wrocławskiej placówki ustalili właścicieli pozostawionych bagaży. 40-letni obywatel Japonii oraz 38-letni obywatel Irlandii zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

Apelujemy do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku.kpt. SG Rafał Potocki
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×