16 listopada 2018

Transport i Spedycja » Lotniczy

Największy czarter koni na zawody jeździeckie

Największy czarter koni na zawody jeździeckieEmirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, przewiozły pierwszą grupę 67 koni na Światowe Igrzyska Jeździeckie 2018 w Tryon. Konie zostały przetransportowane z Liege w Belgii do Greenville-Spartanburg w USA na pokładzie samolotu towarowego Boeing 777 Emirates SkyCargo.

Był to pierwszy z dziewiętnastu lotów w ramach specjalnego czarteru realizowanego przez Emirates SkyCargo na potrzeby jednego z największych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu sportowym. Na zawody zostanie sprowadzonych ponad 500 koni – będzie to największa w historii operacja czarterowa przewozu koni na pojedyncze wydarzenie sportowe.


Aby zorganizować czarter, linie Emirates SkyCargo nawiązały współpracę z firmą Peden Bloodstock, należącą do czołowych specjalistów od transportu koni na świecie.

Linie Emirates SkyCargo nie od dziś przewożą konie, regularnie transportując zwierzęta na najważniejsze wyścigi i inne zawody jeździeckie na całym świecie. Przewoźnik gwarantuje koniom spokojne i komfortowe warunki zgodne z przepisami określonymi przez krajowe i międzynarodowe urzędy zajmujące się transportem zwierząt żywych, m.in. przepisami IATA ws. przewozu zwierząt żywych (Live Animals Regulations, LAR).
jagr./ emirates
X Polecamy artykuł:
Z psem do pracy? czemu nie...


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×