25 kwietnia 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

Największy czarter koni na zawody jeździeckie

Największy czarter koni na zawody jeździeckie
Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, przewiozły pierwszą grupę 67 koni na Światowe Igrzyska Jeździeckie 2018 w Tryon. Konie zostały przetransportowane z Liege w Belgii do Greenville-Spartanburg w USA na pokładzie samolotu towarowego Boeing 777 Emirates SkyCargo.

Był to pierwszy z dziewiętnastu lotów w ramach specjalnego czarteru realizowanego przez Emirates SkyCargo na potrzeby jednego z największych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu sportowym. Na zawody zostanie sprowadzonych ponad 500 koni – będzie to największa w historii operacja czarterowa przewozu koni na pojedyncze wydarzenie sportowe.

Aby zorganizować czarter, linie Emirates SkyCargo nawiązały współpracę z firmą Peden Bloodstock, należącą do czołowych specjalistów od transportu koni na świecie.

Linie Emirates SkyCargo nie od dziś przewożą konie, regularnie transportując zwierzęta na najważniejsze wyścigi i inne zawody jeździeckie na całym świecie. Przewoźnik gwarantuje koniom spokojne i komfortowe warunki zgodne z przepisami określonymi przez krajowe i międzynarodowe urzędy zajmujące się transportem zwierząt żywych, m.in. przepisami IATA ws. przewozu zwierząt żywych (Live Animals Regulations, LAR).
jagr./ emirates

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×