17 lipca 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

Welcome Airport Services będzie operatorem handlingowym na lotnisku w Goleniowie

Welcome Airport Services będzie operatorem handlingowym na lotnisku w Goleniowie
Zarząd Spółki celowej z Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. podpisał umowę z Zarządem Welcome Airport Services Sp. z o.o. na obsługę handlingową przesyłek towarowych w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów.Obiekt, którego budowa rozpocznie się jesienią tego roku, ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku.

Zgodnie z podpisaną umową spółka Welcome Airport Services na powierzchni 2 000 mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie. Firma świadczy usługi obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i cargo kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata i jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Obecnie zatrudnia około 1600 osób

–  Jesteśmy niezwykle zadowoleni z podpisania umowy z Waimea Holding na obsługę handlingową w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Port Lotniczy w Goleniowie posiada doskonałą lokalizację, aby pełnić funkcję lotniczego hub-u towarowego dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec. Widzimy bardzo duży potencjał w tej lokalizacji. Jesteśmy agentem handlingowym z wieloletnim doświadczeniem. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie i stale szkolimy nasz personel, aby spełnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa operacji lotniczych. Dzięki temu dajemy naszym partnerom cenne poczucie bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości usługi –  podkreśla Piotr Wieczorek, prezes Zarządu Welcome Airport Services.

Nowoczesny terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 5 880 mkw. wraz z powierzchnią biurowo-socjalną będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim.

Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów zostanie kompleksowo wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia, które zagwarantują szybką i sprawną obsługę frachtu lotniczego. Terminal będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa oraz międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie lotniczym.

Zakres usług będzie wykonywany w oparciu o najwyższe standardy uwzględniając indywidualne potrzeby uczestników procesu lotniczego transportu towarowego. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych.

jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×