19 stycznia 2020

Transport i Spedycja » Lotniczy

Dobry luty na krakowskim lotnisku

Dobry luty na krakowskim lotnisku
W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 518 280 pasażerów, to 15% wzrost w stosunku do lutego 2018 roku - czyli o 67 000 więcej pasażerów. 
Łącznie w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 1 028 901 pasażerów, czyli o 137 000 więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

- Cieszy nas fakt, że konsekwentny wzrost ruchu pasażerskiego stale umacnia Kraków Airport na pozycji lidera wśród europejskich regionalnych portów lotniczych - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. - W  ostatni weekend marca wchodzi w życie letni rozkład rejsów, bogata oferta połączeń. Przed nami więc kolejny okres wytężonej pracy, a dla pasażerów szeroka oferta połączeń.

Od 25 lutego liniami lotniczymi LOT, dwa razy w tygodniu można polecieć  #PROSTOZKRAKOWA  do  Tel-Awiwu.  LOT  uruchomi  także trasy do: Olsztyna, Bukaresztu i Dubrownika. Zwiększona zostanie także częstotliwość, do trzech lotów tygodniowo na trasie Kraków-Chicago w sezonie  lato 2019.

W kwietniu bazowy przewoźnik Ryanair rozpocznie operowanie do: Bordeaux, Berlina Tegel, Katanii, Hamburga, Kopenhagi, Szczecina, Bari, Rimini, Salonik i Zadaru.Od października Ryanair uruchomienie nowej trasy z Krakowa do Londynu Luton, a także do Palermo na Sycylii.
Od maja Kraków Airport stanie się  najnowszą w Polsce bazą Wizz Air.  Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 12 tras oferowanych przez Wizz Air do: Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katani, Larnaki, Charkowa, Oslo i Kutaisi.

Nowości w terminalu                                
Rodzice dobrze wiedzą, że zapewnienie rozrywki dzieciom czekającym na wylot stanowi nie lada wyzwanie. Specjalnie dla  najmłodszych został uruchomiony sklep z zabawkami Toys Store. Powierzchnia sklepu to około 30 m2, z czego prawie połowę przeznaczono na plac zabaw dla dzieci. Dostępne na nim atrakcje, jak m.in.: dotykowy ekran interaktywny z grami edukacyjnymi,  telewizor z bajkami Disney’a czy samochodzik-garbusek z tablicami manipulacyjnymi do zabawy, sprawią, że oczekiwanie na lot będzie przyjemniejsze dla dzieci. 

Wyróżnienie Dźwigacz Kultury dla Kraków Airport
Kraków Airport zostało wyróżnione Dźwigaczem Kultury. Nagroda ta jest uhonorowaniem zaangażowania w popularyzowanie krakowskich festiwali. Kraków Airport od lat jest Partnerem Strategicznym jednych z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń kulturalnych Krakowa, takich jak Festiwal Sacrum Profanum, Misteria Paschalia, Festiwal Muzyki Filmowej, Opera Rara, czy Conrad Festival.                                                 
                                               
Pierwszy lot do Balic
Kraków Airport w ostatnim dniu lutego świętował wyjątkową rocznicę. 29 lutego 1964 roku na lotnisku wylądował pierwszy samolot rejsowy z Warszawy do Krakowa. To był początek lotnictwa cywilnego na lotnisku w Balicach.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×