27 maja 2018

Transport i Spedycja » Wodny

Promy do Grecji: Dalsze losy promu Adriatica I

Promy do Grecji: Dalsze losy promu Adriatica I European Seaways grecki armator, który świadczy usługi przewozu promami między Włochami, Grecją i Albanią nabył prom Adriatica I. Jednostka Adriatica I została zbudowana w 1979 roku. Teraz została zakupiona w celu świadczenia usług przepraw promowych między Włochami a Albanią.
Cena zakupu jednostki nie została ujawniona. Statek może przewieźć 984 pasażerów i 277 samochody, jest wyposażony w 464 koi. Prom był nieaktywny od czasu jego zaaresztowania na Sycylii w lipcu 2013 roku
Wcześniej planowany czarter dla firmy Siremar, w którym  Adriatica I miała świadczyć usługi między Porto Empedocle, Linosa i Lampedusa  nigdy nie został zrealizowany, mimo, że statek został przemalowany w barwy czarterującej firmy.
John Arkoumanis, prezes w European Seaways powiedział w mediach, że Adriatica I zmieni nazwę na Galaxy. Zostanie również odholowana do portu Piraeus na początki października, gdzie przejdzie generalny remont zarówno przestrzeni pasażerskich jak i gruntowną modernizację techniczną, której wymaga po 3 latach przestoju.
Na początku 2017 roku serwis European Seaways miedzy Włochami a Albanią rozszerzy się ze względu na trzy operujące na trasie statki. Flagowa jednostka Prince nabyta tej wiosny od Scandlines będzie poruszała się między Igoumenitsa a Brindisi, podczas gdy zbudowany w 1976 roku Bridge wyczarterowany od Adriana Ferries wejdzie na połączenie Albania-Włochy.
Warto zaznaczyć, że Adriatica I  została zbudowana w Polsce w 1979 roku na zamówienie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Początkowo nosiła nazwę Silesia i pływała w polskiej flocie do 2005 roku.
European Seaways planuje wznowienie operowanie między Włochami a Albanią, jak również między Brindisi i Grecją do roku 2017. Po zakończeniu tego sezonu letniego prom PRINCE najprawdopodobniej zostanie włączony do serwisu Albanii przed powrotem na trasę Igoumenitsa w następnym roku, zanim na połączeniu pojawi się nowa jednostka Galaxy.
www.promy24.com

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×