19 sierpnia 2017

Transport i Spedycja » Wodny

Promy do Grecji: Dalsze losy promu Adriatica I

Promy do Grecji: Dalsze losy promu Adriatica I European Seaways grecki armator, który świadczy usługi przewozu promami między Włochami, Grecją i Albanią nabył prom Adriatica I. Jednostka Adriatica I została zbudowana w 1979 roku. Teraz została zakupiona w celu świadczenia usług przepraw promowych między Włochami a Albanią.
Cena zakupu jednostki nie została ujawniona. Statek może przewieźć 984 pasażerów i 277 samochody, jest wyposażony w 464 koi. Prom był nieaktywny od czasu jego zaaresztowania na Sycylii w lipcu 2013 roku
Wcześniej planowany czarter dla firmy Siremar, w którym  Adriatica I miała świadczyć usługi między Porto Empedocle, Linosa i Lampedusa  nigdy nie został zrealizowany, mimo, że statek został przemalowany w barwy czarterującej firmy.
John Arkoumanis, prezes w European Seaways powiedział w mediach, że Adriatica I zmieni nazwę na Galaxy. Zostanie również odholowana do portu Piraeus na początki października, gdzie przejdzie generalny remont zarówno przestrzeni pasażerskich jak i gruntowną modernizację techniczną, której wymaga po 3 latach przestoju.
Na początku 2017 roku serwis European Seaways miedzy Włochami a Albanią rozszerzy się ze względu na trzy operujące na trasie statki. Flagowa jednostka Prince nabyta tej wiosny od Scandlines będzie poruszała się między Igoumenitsa a Brindisi, podczas gdy zbudowany w 1976 roku Bridge wyczarterowany od Adriana Ferries wejdzie na połączenie Albania-Włochy.
Warto zaznaczyć, że Adriatica I  została zbudowana w Polsce w 1979 roku na zamówienie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Początkowo nosiła nazwę Silesia i pływała w polskiej flocie do 2005 roku.
European Seaways planuje wznowienie operowanie między Włochami a Albanią, jak również między Brindisi i Grecją do roku 2017. Po zakończeniu tego sezonu letniego prom PRINCE najprawdopodobniej zostanie włączony do serwisu Albanii przed powrotem na trasę Igoumenitsa w następnym roku, zanim na połączeniu pojawi się nowa jednostka Galaxy.
www.promy24.com

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×