27 maja 2018

Transport i Spedycja » Wodny

P&O podwaja przewozy na kierunku Goteborg-Wielka Brytania

P&O podwaja przewozy na kierunku Goteborg-Wielka BrytaniaP&O Ferries prawie podwoiło liczbę przewiezionych ładunków cargo pomiędzy Goteborgiem a Wielką Brytanią dzięki nowemu połączeniu ze skandynawskim portem.
W okresie od lipca do sierpnia klienci P&O przewieźli 1,541 jednostek frachtowych pomiędzy Goteborgiem a Wielką Brytanią, co stanowi 92-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym kwartałem w roku ubiegłym.
Operator promowy zapoczątkował w ubiegłym roku innowacyjną współpracę ze Swedish Orient Line (SOL).


Czwarty rok z rzędu wzrostów Brittany Ferries

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom, klienci z kontynentu mogą wysyłać ładunki korzystając z należącego do SOL’a połączenia Goteborg- Zeebrugge, które następnie kontynuują swoją podróż do brytyjskich portów Tilbury i Teesport za pośrednictwem P&O. Zaaranżowanie takiej wysyłki jest możliwe w obrębie jednego bukingu.
Dyrektor ds. sprzedaży P&O Ferries Henrik Pedersen podkreśla, że osiągane przez armatora wyniki są dowodem tego, iż wśród kontynentalnych eksporterów występuje zainteresowanie niezawodnością transportu dóbr z największego skandynawskiego portu niemal bezpośrednio do głównych rynków w Anglii i Szkocji. Przewoźnik oczekuje, że większe zainteresowanie tą usługą nastąpi w nadchodzącym roku, zgodnie z prognozami pokazującymi, że brytyjska gospodarka nadal rośnie szybciej niż reszta UE.
Zeebrugge jest głównym hubem na kontynencie brytyjskiego operatora promowego połączonym z portami w Hull, Tilbury i Teesport. Razem z operatorem logistycznym P&O Ferrymasters, firma obsługuje również połączenia drogowe i kolejowe z Zeebrugge do krajów na całym kontynencie, w tym Rumunii, Włoch i Polski.
W lipcu P&O Ferries ogłosiło, że podwaja pojemność załadunkową w Zeebrugge w celu zaspokojenia rosnącego popytu eksporterów na wysyłki towarów do Wielkiej Brytanii. Ekspansja - która obejmuje budowę czwartego nabrzeża i znaczne zwiększenie pojemności połączenia kolejowego - da operatorowi promowemu zdolność do obsługi 700.000 jednostek frachtowych rocznie w belgijskim terminalu. Dla porównania w obecnej chwili jest on w stanie obsłużyć 370.000 jednostek ładunku.
Pod banderą P&O Ferries działa 20 statków, które obsługują ponad dwa miliony ładunków cargo każdego roku, przeprawiając jednocześnie 1,6 miliona samochodów osobowych i 10 milionów pasażerów.
Źródło:promy24.com/pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×