19 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Wodny

Nowy statek typu ro-ro o nazwie "Meleq" pod banderą Alternative

Nowy statek typu ro-ro o nazwie "Meleq" pod banderą AlternativeSpółka Alternative Transport, należąca do EKOL w ciągu zaledwie trzech lat od momentu powstania, stała się rozpoznawalną marką na rynku transportów Ro-Ro. W piątek, 18 listopada, wodowała swój szósty już statek "Meleq" w czasie uroczystości we Flensburgu, w Niemczech, w której wzięło udział 200 zaproszonych gości. 
MELEQ może przewozić 280 naczep i dołączy do pięciu innych statków Ro-Ro należących do Alternative Transport w lutym 2017 roku, aby obsługiwać trasę między Turcją, a Włochami.
Statek ma 210 metrów długości, pojemność ładunkową 32 600 ton i osiąga prędkość 21.3 węzła.
Po uroczystości wodowania, w której wzięło udział wielu gości z sektora logistyki z całej Europy, Ahmet Musul, prezes Ekol Logistics i Alternative Transport, powiedział - Trzy lata temu rozpoczęliśmy tworzyć flotę statków Ro-Ro. Dzisiaj jesteśmy dumni, że możemy być świadkami wodowania naszego szóstego statku o nazwie MELEQ. W tym czasie osiągnęliśmy zrównoważony wzrost i zainwestowaliśmy ponad 100 milionów euro w rozbudowę naszej floty. Po wodowaniu MELEQ, będziemy otwierać nowe trasy i zwiększać częstotliwość istniejących połączeń, będziemy również ciągle inwestować. Ponadto planujemy zakończenie budowy i start operacji w nowym porcie  Ro-Ro w Yalova na początku 2017 roku. Będziemy oferować znaczące korzyści operacyjne dla  branży, nie tylko dzięki coraz większej flocie jaką posiadamy, ale również dzięki nowemu terminalowi.
- Cieszy nas szansa i zaufanie jakimi obdarzyły nas firmy Ekol Logistics oraz  Alternative Transport.  Jesteśmy pewni, że nasze doświadczenie i wiedza w dziedzinie projektowania i budowy tego rodzaju statków przyczynią się do sukcesów obu tych spółek - powiedział Henrique Pestana, główny projektant FSG, wykonawcy statku MELEQ.
jagr./EKOL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×