22 maja 2018

Transport i Spedycja » Wodny

Ekol kupuje port w Trieście

Ekol kupuje port w TrieścieEkol Logistics nabył 65% udziałów spółki Europa Multipurpose Terminals, operatora portu, z którego usług korzystał w zakresie transportu Ro-Ro i kolejowego, zlokalizowanej w Trieście we Włoszech.
W roku 2016 Ekol dokonał wielu inwestycji, których celem było osiągnięcie zrównoważonego wzrostu poprzez ekologiczne procesy oraz projekty. 6 grudnia 2016 roku Ekol Logistics przeją większościowy pakiet Europa Multipurpose Terminals, operatora szóstego portu w Trieście. Nie będzie to jedyny port firmy Ekol, spółka planuje uruchomienie bowiem terminala Ro-Ro na początku 2017 roku, który jest obecnie budowany w miejscowości Yalova, w Turcji.
Dzięki planowanym inwestycjom, w Trieście będzie można prowadzić dwie niezależne operacje Ro-Ro, które zwiększą wydajność załadunku pociągów do 10 zestawów kursujących w obie strony dziennie. Port, który obecnie obsługuje statki Ro-Ro płynące z i do Turcji oraz Grecji, w najbliższych latach doda do swojego portfolio statki z Izraela i  Egiptu. Roczna wydajność 111 000 jednostek transportowanych statkami Ro-Ro oraz 70 000 jednostek transportowanych koleją uzyskana w 2016 roku, zwiększy się do odpowiednio 140 000 i 100 000 jednostek w roku 2017.
Ahmet Musul, CEO Ekol Logistics i Yalova Ro-Ro Terminal mówi o nowej inwestycji - Port w Trieście ma kluczowe znaczenie dla naszych rozwiązań intermodalnych i jest to pionierska usługa, którą oferujemy klientom w najlepszy, ekologiczny, niedrogi i efektywny sposób. Umocniliśmy naszą pozycję w tym rejonie przejmując większościowy pakiet Europa Multipurpose Terminals, spółki, która do tej pory była naszym dostawcą. Dzięki tak doświadczonej załodze, nasze operacje portowe będą jeszcze lepszej jakości. Jestem pewien, że będziemy mogli dzielić się doświadczeniem uzyskanym dzięki Terminalowi Ro-Ro Yalova, który rozpocznie operacje na początki 2017 roku.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×