22 maja 2018

Transport i Spedycja » Wodny

Rekordowy wynik Stena Line w przewozach frachtowych w Belfaście

Rekordowy wynik Stena Line w przewozach frachtowych w Belfaście  Czołowy operator promowy Stena Line w 2016 roku zanotował rekordowy wzrost przeładunku w porcie w Belfaście. Po raz pierwszy w historii, Stena Line przewiozła ponad 500 000 jednostek frachtowych w irlandzkim porcie.
Stena Line oferuje trzy połączenia frachtowe z Belfastu, które w sumie dają możliwość 14 wypłynięć w różnych kierunkach dziennie na linii Belfast - Cairnryan, Liverpool i Heysham.

Paul Grant, dyrektor Stena Line regionu Morze Irlandzkie-Północ komentuje: Pomimo obecności na bardzo konkurencyjnym rynku w Północnej Irlandii, rok 2016 dla Stena Line był bardzo rekordowy. Osiągnięcie pułapu 500 000 jednostek frachtowych to fantastyczne osiągnięcie całego zespołu Stena Line. To kamień milowy podkreślający pozycję naszego terminalu w Belfaście jako czołowego hubu dla frachtu. W ubiegłym roku zanotowaliśmy także rekordowe wyniki, jeśli chodzi o przewóz samochodów osobowych oraz pasażerów. Podróżowało z nami prawie 1,5 miliona pasażerów, czyli o 7% więcej niż w roku ubiegłym.
Perspektywy na 2017 rok dla całej branży będą wiązały się z niepewnością ekonomiczną, ale jako Stena Line skupimy się na dostarczeniu naszym klientom rzetelnej usługi w Północnej Irlandii i na wszystkich obsługiwanych przez nas liniach. Dlatego w pierwszym kwartale 2017 roku chcemy zainwestować kolejne 7 mln GBP w renowację naszej floty na Morzu Irlandzkim.
Joe O’Neill z Portu Harbour powiedział: Port Belfast to kluczowa brama Północnej Irlandii, przez którą odbywa się ponad 70% całego handlu morskiego. Dlatego bardzo cieszymy się z zanotowanego przez Stena Line rekordowego roku 2016. Jesteśmy partnerami w biznesie już od ponad 20 lat, obserwujemy ogromny rozwój i wzrost na przestrzeni lat. Tylko w tym roku liczba przewiezionych przez Stena Line samochodów osobowych wzrosła o 10%, a liczba pasażerów wzrosła o więcej niż 95 000. Na pokładach statków Stena Line przetransportowano także ponad pół miliona samochodów ciężarowych, co przełożyło się na wzrost 60% w ciągu ostatnich 6 lat. To wszystko zawdzięczają swojej ciężkiej pracy i bezbłędnej adaptacji do potrzeb rynku. Cieszymy się, że możemy kontynuować nasze wsparcie dla ich rozwoju w kolejnych latach.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×