19 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Wodny

Wizyta przedstawicieli Stena Line

Wizyta przedstawicieli Stena Line Stena Line to znany operator promów pasażerskich i towarowych, działający w krajach skandynawskich  oraz Europie Zachodniej, który już od ponad dwudziestu lat związany jest z  Portem Gdynia. Rokrocznie na  trasę łączącą Gdynię z Karlskroną  w południowej Szwecji na pokładach  trzech promów: : Stena Vision i Stena Spirit oraz Stena Baltica wyrusza około pół miliona pasażerów.
Wczoraj  - 30 maja br. -Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. gościł delegację Stena Line na czele z Danem Stenem Olssonem –synem założyciela Stena Line, prezesem Grupy Stena AB. Stena Line reprezentowali  także: Carl-Johan Hagman – dyrektor do spraw żeglugi Stena AB i Stena Rederi AB oraz Niclas Mårtensson – dyrektor zarządzający Stena Line i Marica Derenstrand – dyrektor finansowy Stena Line.
- Cieszymy się z faktu, iż wieloletnia obecność  Stena Line w naszym porcie to przykład dobrej współpracy portu z operatorem promowym, która jest korzystna  dla obu stron – podkreślił Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Port Gdynia  stwarza bardzo dobre warunki do rozwoju biznesu, dlatego też przymierzamy się do kolejnych inwestycji, które ułatwią pracę Stena Line w Porcie Gdynia.  Podkreślę jeszcze, iż pozytywne efekty  naszego współdziałania  zapisują na swoich kontach zarówno porty w Gdyni i Karlskronie jak i Stena Line oraz regiony po obu stronach  Morza Bałtyckiego.
jagr./pr/fot.ZMPG

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×