19 października 2018

Transport i Spedycja » Wodny

Port Gdańsk okrzyknięty jednym z najlepszych portów kontenerowych na świecie

Port Gdańsk okrzyknięty jednym z najlepszych portów kontenerowych na świecie

Port Gdańsk jako jedyny polski port znalazł się na prestiżowej liście World Top Container Ports 2017, przygotowanej przez „Container Managment”. Eksperci czasopisma docenili rozwój gdańskiego portu w obszarze przeładunku kontenerów.


Bardzo się cieszę, że nasze działania są doceniane i dostrzegane nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Port Gdańsk cieszy się coraz większym uznaniem, a to najlepszy dowód na to, że kierunek, który obraliśmy jako zarząd ZMPG oraz nasze dążenie do rozwoju i stałego podnoszenia świadczonych przez Port usług, były strzałem w dziesiątkę. Bez tego nie mielibyśmy szans na trudnym i konkurencyjnym rynku, jakim bez wątpienia jest rynek usług portowych. Jestem przekonany, że za rok nasza pozycja w tym rankingu będzie jeszcze lepsza – mówi Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Zdaniem ekspertów „Container Magazine”, wysoka pozycja Portu Gdańsk to przede wszystkim zasługa rozbudowanego terminalu DCT, dzięki któremu Port Gdańsk stał się jednym z największych portów kontenerowych w basenie Morza Bałtyckiego. W konsekwencji ładunki, które do tej pory trafiały do portów Morza Północnego, teraz przeładowywane są w Polsce w Gdańsku..

Port Gdańsk z roku na rok coraz silniej konkuruje z największymi głębokomorskimi portami Europy Zachodniej. W przyszłości, dzięki dalekosiężnym planom modernizacyjnym, ma szanse stać się największym i najbardziej liczącym się portem na Bałtyku. Już teraz plasuje się w ścisłej czołówce pod względem przeładunków w regionie. W pierwszym półroczu 2017 roku zanotował najlepszy w swojej historii wynik, przeładowując ponad 18,5 mln ton towarów.

X Polecamy artykuł:
Iłżę ominiemy obwodnicą


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×