19 października 2018

Transport i Spedycja » Wodny

Inspektorzy rybołówstwa morskiego z aktami oskarżenia w sprawie korupcji

Inspektorzy rybołówstwa morskiego z aktami oskarżenia w sprawie korupcji

Policjanci z wydziału dw. z korupcją KWP w Szczecinie zakończyli czynności w sprawie dotyczącej korupcyjnej działalności inspektora rybołówstwa morskiego. Jest to jeden z wątków sprawy, w której podejrzani są obecnie byli funkcjonariusze zatrudnieni w Okręgowym Inspektoracie Rybołówstwo Morskiego w Szczecinie.

Śledztwo nadzorowane przez zachodniopomorski wydział zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zostało wszczęte w październiku 2015 r. na podstawie materiałów uzyskanych w wyniku pracy operacyjnej policjantów z KWP w Szczecinie.Rok po wszczęciu postępowania policjanci zatrzymali 3 osoby, w tym 2 inspektorów rybołówstwa morskiego, wobec których zastosowane w tamtym czasie zostały tymczasowe areszty.


Obecnie w sprawie jest kilka wątków, a jeden z nich ma już swój finał. Przeciwko jednemu z podejrzanych inspektorów, który wykonywał swoje obowiązki w porcie został skierowany do sądu akt oskarżenia. Jeden z byłych już inspektorów, 47-letni mężczyzna usłyszał w sumie 38 zarzutów, m.in. chodzi o przyjmowanie łapówek w postaci ryb różnych gatunków od armatorów i szyprów kutrów rybackich w zamian za niedopełnienie obowiązków polegających na rzetelnej weryfikacji limitów poławianych ryb. Proceder ten miał trwać od grudnia 2014 do maja 2015 roku.


Oprócz inspektora aktem oskarżenia objęte zostały jeszcze 4 osoby. Zarzucono im wręczenia korzyści majątkowej albo złożenie obietnicy udzielenia takich korzyści głównemu oskarżonemu.

X Polecamy artykuł:
Ułatwienia dla kierowców

Akt oskarżenia to zakończenie jednego z wątków prowadzonego śledztwa dotyczącego zachowań korupcyjnych byłych inspektorów OIRM w Szczecinie. Policjanci nadal wykonują czynności w głównej sprawie, w której oprócz oskarżonych jest 5 mężczyzn, zarzuty usłyszało 26 osób, którym zarzucono ponad 165 czynów przestępczych.

źr. policja.plPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×