25 maja 2019

Transport i Spedycja » Wodny

Bezzałogowa żegluga głównym tematem najbliższego zgromadzenia IMO

Bezzałogowa żegluga głównym tematem najbliższego zgromadzenia IMORegulacja bezzałogowej żeglugi będzie głównym tematem 99 sesji Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO). IMO chce zapewnić bezpieczne wejście tych jednostek na rynek.

IMO powinna podjąć aktywną rolę w tej kwestii, biorąc pod uwagę szybki rozwój technologiczny związany z wprowadzeniem do żeglugi autonomicznych statków. Podczas sesji ten problem zostanie rozpatrzony bardzo szczegółowo. Poruszane będą zagadnienia związane z elementem ludzkim, bezpieczeństwem, zabezpieczeniami, interakcją z portami, pilotażem, reakcją na incydenty i ochroną środowiska morskiego.

Duński Urząd Morski (DMA) potwierdził, że światowy przemysł potrzebuje międzynarodowych regulacji, aby ułatwić korzystanie z autonomicznych statków.

- Rozpoczęliśmy pierwsze projekty z autonomicznymi statkami i zatwierdziliśmy pierwsze witryny testowe w Danii. Innymi słowy, rozwój jest szybki w tej dziedzinie i konieczne jest przyspieszenie regulacji międzynarodowej. Dlatego tak ważne jest, aby IMO zaczęła przygotowywać podstawy takiej regulacji - wyjaśnił Andreas Nordseth, dyrektor generalny DMA.

Oprócz autonomicznej regulacji statków, IMO omówi bezpieczeństwo na morzu w Arktyce i Antarktyce, a także inne kwestie. Spotkanie odbędzie się w siedzibie IMO w Londynie 16-25 maja.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×