29 stycznia 2020

Transport i Spedycja » Wodny

3 milionowy pasażer odprawiony w Modlinie w 2018 roku

3 milionowy pasażer odprawiony w Modlinie w 2018 roku
21 grudnia 2018 roku to wyjątkowa data w historii Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Tego dnia, po raz pierwszy, nasz port odprawi 3 miliony pasażerów w ciągu jednego roku kalendarzowego. 

Osiągnięcie takiego wyniku to dla naszego lotniska oraz Ryanaira – przewoźnika, który do Modlina przywozi i odwozi codziennie tysiące pasażerów – potwierdzenie słuszności podjętej kiedyś decyzji, aby to właśnie na tym podwarszawskim lotnisku obsługiwać pasażerskie przeloty dla centralnej i północno zachodniej Polski.

- Cieszymy się bardzo z przewiezienia w tym roku 3 milionów pasażerów z/do Warszawy Modlin, gdzie nasi pasażerowie mają do wyboru aż 50 kierunków, mogą także korzystać z kolejnych udogodnień w ramach programu “Always Getting Better” oraz jeszcze niższych cen biletów – mówi Olga Pawlonka z Ryanair.

Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin zwraca uwagę na to, że osiągnięcie takiej liczby pasażerów, i to w ciągu zaledwie jednego roku, pokazuje dynamiczny rozwój ruchu na tym lotnisku.

- Pasażerowie chcą latać z naszego portu. Obserwujemy też coraz większe zainteresowanie podmiotów gospodarczych naszym lotniskiem. Jak widać np. po ubiegłotygodniowej inicjatywie PKN Orlen, który chce zbudować u nas nowoczesną bazę paliwową, nasza infrastruktura jest tu systematycznie udoskonalana i powiększana. Skorzysta na tym nie tylko nasze lotnisko czy nawet cały region, ale także statystyczny pasażer, który zyska większy komfort i wygodę - mówi Leszek Chorzewski

Odprawienie takiej liczby pasażerów to dla latającego stąd przewoźnika doskonały powód, aby zorganizować specjalną promocję. 

- Z okazji przewiezienia 3 milionów pasażerów wprowadzamy do sprzedaży bilety już od 39 zł na podróż do marca 2019r. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są do piątku 21 grudnia. Aby zdążyć z rezerwacją, najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już teraz – podkreśla Olga Pawlonka.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin istnieje od 2012 roku. Obsługuje regularne rejsy w ponad 50 kierunkach, a także czartery. W tym roku lądowały tu samoloty takich przewoźników jak Maleth Aero, Small Planet, Enter Air, KlasJet, REGOURD AVIATION czy należącego do Iberia Regional Air Nostrum. W listopadzie do portu przyleciał zaś 14 milionowy pasażer.

jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×