19 marca 2018

Wiadomości » Wiadomości

VIII Forum Młodej Logistyki przeszło do historii

VIII Forum Młodej Logistyki przeszło do historiiStudenci kilkunastu uczelni z całej Polski ponownie zmierzyli się z zadaniem logistycznym opartym na danych rzeczywistych w trakcie VIII już Forum Młodej Logistyki. Organizatorem imprezy, która odbyła się w Kuźni Napoleońskiej w Teresinie, nieopodal Warszawy było - Studenckie Koło Logistyki Stosowanej z Politechniki Warszawskiej.

Współpraca w konkurencji kluczem do sukcesu” – to hasło przewodnie tegorocznego. Tym razem każde koło naukowe wcieliło się w rolę nowo powstałego operatora logistycznego. Wszystkie drużyny miały za zadanie przedstawić i porównać rozwiązania case study i stworzyć najlepszą ofertę.

W kapitule oceniającej rozwiązanie case’a zasiedli wybitni specjaliści z branży TSL.

Było ósme Forum

W czasie jednej z przerw porozmawialiśmy z Krzysztofem Mizińskim - przedstawicielem  firmy Konslog
 
►Jakub Frankowski.: Jak Pan ocenia rozwiązania studentów i czy mogłyby być zastosowane w rzeczywistej firmie?
Krzysztof Miziński: Są rozwiązania, które są realne. Są zespoły, które według mnie podeszły do tego bardzo dobrze, natomiast część tych modnych technik, które zostały zaprezentowane jest przeteoretyzowana.
 
J.F.: Czym Pan się kierował tworząc to zadanie?
K.M.: Wiem, jakie jest podejście uczelni ekonomicznych, a jakie technicznych. Dlatego postanowiłem stworzyć coś, co wyrówna szanse. To nie było proste zadanie. Mimo paru wieczorów spędzonych nad czytaniem rozwiązań, było to ciekawe doświadczenie i spojrzenie na to, jak studenci patrzą na pewne zagadnienia.
Eksperci nie mieli łatwego wyboru podczas oceniania zespołów. Jak podkreślali, poziom pracy studentów w ramach FML każdego roku imponująco wzrasta, dając tym samym nadzieje na powierzenie sektora TSL w dobre ręce za kilka lat.

Ostatecznie najlepsze rozwiązanie case’a zaprezentowało Naukowe Koło Logistyki DIALOG z Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
Dziewięcioosobowy zespół, w składzie: Kamila Miga, Marta Kuźniak, Anna Zieleźny, Ewa Staszewska, Jakub Piskor, Przemysław Zwierzyński, Sebastian Twaróg, Grzegorz Bigda, i Grzegorz Stańczak, przedstawił prezentację najlepszego rozwiązania, wygrywając tym samym ciekawe nagrody oraz możliwość obycia stażu w firmie logistycznej.

Sebastian Twaróg, ze zwycięskiego zespołu, zapytany o poziom konkurencyjnych rozwiązań, powiedział, że – Pomogło solidnie przygotowanie. Nie wiedzieliśmy wcześniej, jak inne koła naukowe rozwiążą zadanie, ale teraz sądzimy, że poziom był naprawdę wysoki.

Śląscy studenci spisali się najlepiej

A na pytanie - Co było w takim razie kluczem do Waszego sukcesu?
Marta Kluźniak powiedziała, że - Tak naprawdę to nie jest to pytanie skierowane do nas, tylko do kapituły. Konkurencja była wysoka. Wiemy, że w każdym kole naukowych działają osoby kreatywne i chętne do działania. Nasza grupa spędzała dużo czasu nad tym case’m po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie. Chcieliśmy znaleźć coś, co może nas wyróżniać. Postawiliśmy na oryginalność. Jednak ciężko jest przedstawić 1,5 miesiąca pracy w 12-stu minutach. Chcielibyśmy podkreślić, że bardzo dobrze nam się pracowało razem. Każdy z nas przykładał się do tego, tak jakby to była nasza własna firma. Kto wie, może kiedyś… (śmiech).

Drugi dzień VIII FML był świetną okazją na sprawdzenie swoich praktycznych umiejętności w zakresie logistyki, jak również zrozumienie, jak ważną kwestią w dzisiejszych warunkach gospodarczych jest współpraca. Celem przeprowadzonej gry logistycznej było wybudowanie wspólnej budowli w miasteczku logistycznym.
Forum wobec przyszłości

Po raz kolejny gośćmi Forum Młodej Logistyki byli zagraniczni goście - studenci z francuskiej uczelni Ecole Superieure de Logistique Industrielle w Redon, którzy przy okazji zaprezentowali informacje o swojej uczelni i tamtejszym nauczaniu. Podczas wystąpienia Francuzi udowodnili, że różnorodne pojęcia logistyczne nie są im obce.
Analizując doskonałe przygotowanie organizatorów do tej imprezy, zwiększający się każdego roku poziom innowacyjnych pomysłów studentów z całej Polski, nie wypada zrobić nic innego, jak już dziś zaprosić na IX Forum Młodej Logistyki już za rok!

Jakub Frankowski

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×