26 maja 2019

Wiadomości » Wiadomości

Studia podyplomowe z logistyki szansą na rozwój kariery

Studia podyplomowe z logistyki szansą na rozwój kariery
Blisko 120 osób skończyło w tym roku studia podyplomowe na trzech kierunkach: Logistyka, Menedżer Logistyki oraz Logistyka dla nauczycieli. Przed świeżo upieczonymi absolwentami obrony prac dyplomowych. Dla wielu z nich to początek zwrotu kariery zawodowej.
Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki to jedyne takie studia w Polsce. Uczelnia prowadzi je we współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania - czołowym instytutem badawczym I kategorii, realizującym funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i elektronicznej gospodarce. Wykładowcami studiów podyplomowych są również wybitni praktycy – menedżerowie logistyki oraz specjaliści w dziedzinie BHP i PPOŻ. legitymujący się najwyższymi uprawnieniami zawodowymi.

Absolutorium w WSL

Marcin Domański jest tegorocznym absolwentem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Skończył roczne studia podyplomowe na kierunku Logistyka. Zanim jednak zdecydował o tym, że to właśnie tutaj będzie studiował, nie ukrywa, że porównywał oferty studiów.
- Poprzedni kierunek ukończyłem już jakiś czas temu, dlatego też odzwyczaiłem się od typowej nauki, uczestniczenia w zajęciach, czy wykładach. Poszukiwałem więc typu studiów, które by to uwzględniałyby, a jednocześnie nie wiązałyby mnie z ową nauką na okres kilku lat. Wybór padł na studia podyplomowe. Nie będzie chyba tajemnicą, że oferty cenowe studiów były bardzo podobne. Podobnie jak i odległość do samych uczelni. Zadecydował dobry kontakt, konkretne odpowiedzi od pani mgr Simony Jankiewicz, koordynatora studiów podyplomowych, i co najważniejsze - całokształt możliwości, które oferowała poznańska Uczelnia. Z perspektywy jednego roku mogę powiedzieć, że wybór był trafny. Już pierwszy zjazd odbył się w pozytywnej atmosferze. Uczelnia wyposażyła nas w komplet materiałów (drukowanych na każde zajęcia), kilka książek o powiązanej tematyce i parę gadżetów. Dodatkowo, trafiła nam się grupka fajnych ludzi, niestety często zbyt zapracowanych i na dobrą sprawę zbyt rozrzuconych po Polsce, by udało nam się trochę bardziej zintegrować w tak krótkim czasie. Pozostawiono nam możliwość dalszego kontaktu z grupą fachowców współpracujących z uczelnią. Z których wielu pokazało nam nieco inny sposób podejścia do problemów, które na co dzień możemy spotkać w pracy. A wszystko to przedstawione w dość ciekawy sposób raz na trzy tygodnie– mówił Marcin Domański.
Olimpijczycy kończą studia

- Dobre studia podyplomowe to szybki i skuteczny sposób na podniesienie swoich kwalifikacji oraz zdobycie umiejętności praktycznych. W obliczu silnej konkurencji warto i wręcz trzeba być na bieżąco na rynku pracy. Każdy pracodawca na pewno nie będzie obojętny na takie działania ze strony swojego pracownika. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu posiada bardzo atrakcyjną ofertę studiów podyplomowych z zakresu logistyki. W czasach popularności logistyki, której kształcenia podejmuje się wiele uczelni – słuchacze cenią sobie największe w Polsce doświadczenie WSL w tym zakresie oraz specjalistyczny charakter uczelni. Wykładowcy praktycy, atrakcyjne kierunki oraz komfortowe warunki studiowania powodują, że WSL to właściwy wybór na drodze rozwoju kariery zawodowej
– dodał Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy poznańskiej Uczelni.
jagr./WSL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×