27 maja 2019

Wiadomości » Wiadomości

Dzień Kuriera w Siódemce

Dzień Kuriera w Siódemce

29 września przypada święto Kuriera i Przewoźnika, ustanowione, dzięki wspólnej inicjatywie firm kurierskich, po raz pierwszy w 2004 r. Kurierzy firmy Siódemka, w podziękowaniu za codzienną pracę i wysiłek, otrzymają jutro upominki oraz życzenia od Prezesa Zarządu firmy Siódemka.
W obchodach Dnia Kuriera chodzi o zwrócenie społecznej uwagi na zawód kuriera. Kurier musi posiadać doskonałą znajomość topografii, ponadprzeciętny refleks, być osobą dynamiczną i komunikatywną, nie wspominając o perfekcyjnej znajomości przepisów drogowych.
Kurier jest zarazem wizytówką firmy, reprezentującą ją na co dzień w kontaktach z klientami; wreszcie zaś – jest gwarantem terminowego i bezpiecznego dostarczenia transportowanych towarów. Trudno już wyobrazić sobie brak na polskich drogach różnokolorowych samochodów kurierskich – osobowych, dostawczych czy też ogromnych ciężarówek, niepełny byłby rodzimy pejzaż miejski bez kurierów rowerowych czy poruszających się motocyklami.

Dlaczego 29 września obchodzimy Dzień Kuriera i Przewoźnika?
29 września jest dniem Św. Gabriela – patrona kurierów i doręczycieli
Obchody Dnia Kuriera i Przewoźnika to wyraz uznania dla pracy kurierów i podkreślenie istotnej roli firm kurierskich w nowoczesnej gospodarce
Zawód – Kurier
Od najdawniejszych czasów ludzie poszukiwali sposobów porozumiewania się na odległość. Na ziemiach polskich pierwsze znane sposoby komunikacji istniały już za panowania Bolesława Chrobrego. Oparte były na systemie wici, gońców i tzw. podwód.

 


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×