19 sierpnia 2017

Wiadomości » Wiadomości

Mobilna oczyszczalnia spirytusu w ciężarówce

Mobilna oczyszczalnia spirytusu w ciężarówce

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego z Bydgoszczy zlikwidowali linię odkażania spirytusu niewiadomego pochodzenia. Przejęli urządzenia oraz blisko 2 tys. litrów alkoholu etylowego.

Na jednej z posesji pod Grudziądzem funkcjonariusze przeprowadzili czynności kontrolne, w wyniku, których wykryli mobilną oczyszczalnię spirytusu, ukrytą w samochodzie ciężarowym. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli pojemnik z alkoholem o pojemności 1000 litrów, 1025 sztuk plastikowych butelek (0,9 litra) z alkoholem o stężeniu 90% zapakowanych w kartonach, a także duże ilości butelek, zakrętek i etykiet.

Udaremniony rekordowy przemyt papierosów


Zabezpieczono także około 2 tys. litrów alkoholu etylowego o stężeniu 90 % bez polskich znaków akcyzy oraz chemikalia i substancje używane w tym procesie.

W toku przeszukania pomieszczeń gospodarczych celnicy i policjanci znaleźli i zabezpieczyli również ponad 56 kg różnych wyrobów tytoniowych w postaci krajanki, suszu i tytoniu do palenia oraz 21 paczek papierosów różnych marek. Wszystkie zatrzymane towary nie miały wymaganych znaków akcyzy.

W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, organizatora i pomysłodawcę przestępczego procederu oraz dwie osoby zajmujące się dystrybucją.

Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku wprowadzenia nielegalnego spirytusu do sprzedaży, mogłyby wynieść ponad 120 tys. zł.

źr. MFPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×