23 czerwca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Naczepa stwarzała zagrożenie na drodze, a kierowca nie miał uprawnień

Naczepa stwarzała zagrożenie na drodze, a kierowca nie miał uprawnień

Ukaraniem kierowcy mandatem w kwocie 1 400 złotych, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego od naczepy i wydaniem zakazu dalszej jazdy – tak zakończyła się kontrola pojazdów ciężarowych, należących do polskiego przewoźnika, którą przeprowadzili pomorscy inspektorzy transportu drogowego.

12 września 2017 r. inspektorzy z człuchowskiego oddziału WITD w Gdańsku w miejscowości Rzecznica zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik siodłowy z naczepą. Przyczyną zatrzymania było niesprawne oświetlenie tylne w naczepie.

W trakcie czynności wyszło na jaw, że kierujący pojazdem przedsiębiorca nie posiada uprawnień do kierowania nim. Dokument został zatrzymany w związku z przekroczeniem przez kierującego maksymalnej liczby punktów karnych. Podczas kontroli okazało się również, że naczepa, która miała przeprowadzone badanie techniczne na początku września bieżącego roku, zagraża bezpieczeństwu na drodze. W naczepie, poza awarią oświetlenia, stwierdzono dodatkowe poważne usterki: znacznie zużyte ogumienie wraz z rozwarstwieniem opony, brak szpilki w jednym z kół, poluzowane śruby oraz uszkodzenie felgi w związku z jazdą z niedokręconym kołem.

Za stwierdzone naruszenia, m.in. za jazdę bez uprawnień, nieokazanie dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i poruszanie się po drodze pojazdem niesprawnym technicznie, inspektorzy ukarali kierującego mandatem w wysokości 1 400 zł. Ponadto zatrzymali dowód rejestracyjny od naczepy i wydali zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych usterek.

jagr./GITD


X Polecamy artykuł:
Klapki dla Gambii

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×