22 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Inspektorzy Transportu Drogowego informują o kontroli autobusów

Inspektorzy Transportu Drogowego informują o kontroli autobusów

W dniu rozpoczęcia ferii zimowych, Inspektorzy Transportu Drogowego z WITD Wrocław, jak co roku w celu poprawy bezpieczeństwa przewozu dzieci i młodzieży, prowadzą kontrole autobusów.


W trakcie takich kontroli sprawdza się przede wszystkim stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenia. Następnie kontroli podlega trzeźwość kierowcy, jego czas pracy oraz dokumenty potwierdzające możliwość wykonywania przewozu osób. Dzisiaj skontrolowano 14 autobusów, każdy z nich był w należytym stanie technicznym, a skontrolowany kierowca oraz jego dokumenty nie budziły zastrzeżeń.


Informację o planowanym wyjeździe można zgłosić, na trzy dni przed jego realizacją, poprzez formularz, telefonicznie pod nr 71 326-51-60, faksem na nr 71 326-51-61 lub e-mailem na adres: sekretariat@dolnyslask.witd.gov.pl


Wnioski o kontrolę autobusów realizowane są również przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Prośby o kontrolę można zgłaszać pod nr tel. 71 340 36 20.

X Polecamy artykuł:
Psucie prawa

W okresie trwania ferii zimowych, inspektorzy w każdą sobotę, w godzinach od 7.00 do 9.00, prowadzony jest stały dyżur kontroli autobusów na Dworcu Głównym PKS ul. Sucha1, Wrocław – przy peronie pierwszym.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×