21 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Nielegalny transport odpadów z Niemiec do Polski

Nielegalny transport odpadów z Niemiec do Polski
Nielegalny transport odpadów komunalnych, przewożonych przez krajowego przewoźnika z Niemiec do Polski, zatrzymali policjanci na terenie województwa opolskiego. W wyjaśnianiu sprawy brała udział również Inspekcja Transportu Drogowego.

W Dąbrowie Niemodlińskiej na terenie powiatu opolskiego patrol policji zatrzymał do kontroli ciężarówkę należącą do krajowego przewoźnika. Na naczepie znajdowały się odpady. Na miejsce kontroli zostali wezwani inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.


W wyniku sprawdzenia ustalono, że odpady zaklasyfikowane i opisane w dokumentach przewozowych jako plastik, są w rzeczywistości odpadami komunalnymi. Zostały one sprasowane i były przewożone w 54 paczkach. Miejscem docelowym ich rozładunku  było nielegalne składowisko odpadów w Dąbrowie Niemodlińskiej.

Podczas kontroli miejsca składowania odpadów, m.in. przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i policję, znaleziono znajdujące się tam już nielegalnie składowane beczki z materiałami toksycznymi.

Przewóz odpadów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej odbywał się bez wymaganego zezwolenia.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×