18 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Na uszkodzonych oponach przewoził inne samochody

Na uszkodzonych oponach przewoził inne samochodySamochód miał niesprawny układ hamulcowy, zdarte opony, a kierowca nie posiadał potrzebnego zezwolenia. Tak wyglądał transport używanych aut, skontrolowany przez podkarpackich inspektorów ITD.

Kontrola odbyła się w Stykowie na drodze krajowej numer 9. Pojazdem należącym do polskiego przewoźnika przewożono trzy używane auta. Nie był to jednak przepisowy transport – ustalili podkarpaccy inspektorzy inspekcji Transportu drogowego.


Pojazd miał uszkodzone opony i niesprawny system ABS. Te, poważne usterki mogły wywołać niebezpieczną sytuację. Transport był też za ciężki – ustaliła ITD podczas kontroli, stwierdzając przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej zestawu o  18 %. Kierowca z kolei nie posiadał wymaganej w transporcie drogowym licencji (ewentualnie zezwolenia) na wykonywanie zawodu przewoźnika. Szofer nie przedstawił także kilku wykresówek za okres objęty kontrolą, co może budzić podejrzenia co do prawidłowości przestrzegania norm czasu pracy.
X Polecamy artykuł:
(Nie)bezpieczny autokar


Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne na łączną kwotę 18 tysięcy złotych.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×