19 września 2019

Wiadomości » Wiadomości

Przewóz osób z aplikacją, ale bez licencji

Przewóz osób z aplikacją, ale bez licencjiPo kontrolach ITD w stolicy zatrzymano trzech kierowców, którzy oferowali przewóz osób, mimo że nie mieli wymaganej licencji. Jeden kierowca przewoził z kolei pasażerów pojazdem, który nie spełniał wymagań określonych w pozwoleniu.

Akcję mającą na celu zwalczanie przejawów nieuczciwej konkurencji na rynku transportu osób przeprowadzono na stołecznych ulicach w środę, 23 stycznia. Mazowieccy inspektorzy zatrzymali cztery samochody osobowe, których kierowcy świadczyli usługę zarobkowego przewozu osób w oparciu o aplikację zainstalowaną w telefonie.


Trzech z czterech skontrolowanych kierowców nie posiadało licencji uprawniającej do wykonywania zarobkowego przewozu osób. Jeden z nich okazał wymagany dokument, ale świadczył usługę pojazdem niespełniającym wymogów konstrukcyjnych w wydanej licencji.

Wobec każdego z trzech kierowców bez wymaganej licencji toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych po 12000 złotych. Natomiast przewoźnikowi świadczącemu usługę pojazdem niezgodnym konstrukcyjnie z licencją grozi 8000 zł kary. Inspektorzy ukarali skontrolowanych kierowców także mandatami na sumę 1200 zł i wypisali dwa wnioski o ukaranie do Sądu.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×