23 stycznia 2020

Wiadomości » Wiadomości

Umowa o utrzymaniu mostów kolejowych pomiędzy Polską a Białorusią

Umowa o utrzymaniu mostów kolejowych pomiędzy Polską a Białorusią1 marca 2019 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister transportu i komunikacji Białorusi Aleksiej Avramenko podpisali w Mińsku Umowę międzyrządową „O utrzymaniu granicznych kolejowych obiektów mostowych na polsko-białoruskiej granicy”.

Tematem rozmów ministra infrastruktury A. Adamczyka oraz wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela ze stroną białoruską był dalszy rozwój bazy prawno-traktatowej: stan prac nad porozumieniem o budowie trzeciego mostu kolejowego na kolejowym przejściu granicznym Brześć-Terespol, zagadnienia związane z przygotowywaniem do podpisania umowy o budowie nowego mostu na rzece Bug w drogowym przejściu granicznym Sławatycze-Domaczewo oraz stan prac nad porozumieniem o kolejowej komunikacji przez granicę państwową.


Polska i Białoruś postrzegani są przez przewoźników towarowych jako stabilni i przewidywalni partnerzy, zapewniający stabilność dla rynku przewozów kolejowych na linii Europa-Azja.
Podczas rozmów poruszono również tematy związane ze współpracą w transporcie lotniczym, drogowym oraz w ramach projektu Via Carpatia.
jagr./MIB

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×