23 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

Likwidacja kolejnej nielegalnej fabryki papierosów

Likwidacja kolejnej nielegalnej fabryki papierosów
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, CBŚP i Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów oraz linię produkcyjną tytoniu do fajek wodnych w okolicach Rzgowa, w woj. łódzkim.

Zabezpieczyli blisko 1,5 tony tytoniu bez akcyzy i 360 tys. szt. gotowych papierosów. Straty Skarbu Państwa w związku z działaniem nielegalnej fabryki mogły sięgnąć blisko 20 mln zł.

Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno–Skarbowego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci z CBŚP Zarządu w Łodzi wkroczyli na teren kilku posesji w rejonie Rzgowa. Na jednej z nich ujawnili w pełni wyposażoną, nielegalną fabrykę papierosów.
Zabezpieczyli tam urządzenia do produkcji papierosów, blisko 1,5 tony tytoniu bez akcyzy i 360 tys. szt. gotowych papierosów. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że dzienna produkcja zlikwidowanej fabryki to nawet 400 tys. szt. papierosów, a biorąc pod uwagę, że działała ona od dłuższego czasu, straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć blisko 20 mln zł. Na terenie posesji zatrzymano dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Dwóch kolejnych mężczyzn, związanych z nielegalnym procederem, zostało zatrzymanych w wyniku dalszych czynności.

Podczas prowadzonego równolegle przeszukania innych posesji funkcjonariusze wykryli linię technologiczną do produkcji tytoniu do fajek wodnych, kolejną maszynę do cięcia liści tytoniu oraz wiele innych dowodów przestępczego procederu.

Czynności prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach doprowadziły do postawienia sprawcom zarzutów produkcji i przechowywania wyrobów tytoniowych bez akcyzy oraz uszczuplenia należności podatkowych.

Wobec dwóch podejrzanych zastosowano dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie po 20 tys. zł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy.
źr. KAS

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×