18 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Od 1 lipca Poczta Polska zmienia ceny

Od 1 lipca Poczta Polska zmienia ceny Poczta Polska od 1 lipca 2008 roku zmienia ceny usług pocztowych realizowanych na terenie kraju. Wzrośnie m.in. cena listów zwykłych o 10 groszy – do 1,45 zł. To pierwsza podwyżka tej grupy usług od półtora roku. Ceny w obrocie zagranicznym nie zmienią się.
- Zmiany wynikają z kilku powodów, jednym z nich, choć nie najważniejszym są rosnące koszty pracy – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej. – Musieliśmy zdecydować się na poprawę wynagrodzeń naszych pracowników by być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy – zwłaszcza w dużych aglomeracjach – podkreśla.
Jednak według niego, w ostatnich miesiącach w Poczcie Polskiej zwiększyły się także inne koszty stałe. Bez uwzględniania podwyżki dla pracowników, ich wzrost przekroczy w tym roku średnio 6 proc.

 - Wzrost cen jest zauważalny na całym rynku – zaznacza Zbigniew Baranowski. – Poczta także zamawia usługi i produkty w innych firmach i też zmaga się z rosnącymi kosztami (droższe ceny energii, paliw itd.) – dodaje.
 
Wzrost cen od lipca 2008 roku obejmie przede wszystkim opłaty za przesyłki reklamowe, niektóre przesyłki listowe i paczki pocztowe. Natomiast bez zmian pozostaną opłaty za usługi komplementarne, w tym opłaty za traktowanie przesyłki listowej jako poleconej, potwierdzenie odbioru przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego, traktowanie przesyłki jako przesyłki z zadeklarowana wartością. (ebi./poczta)
cennik na usługi powszechne

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×