14 sierpnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Komórka sposobem na mandaty

Komórka sposobem na mandatyW maju 2008 roku uruchomiony został pierwszy w Polsce, komórkowy system wzajemnego ostrzegania dla kierowców. SpeedAlarm ma już kilka tysięcy użytkowników, którzy przy pomocy własnych telefonów komórkowych na żywo, w czasie jazdy wymieniają informacje o niebezpiecznych miejscach, fotoradarach i ręcznych kontrolach prędkości na drogach.
SpeedAlarm jest bezpłatnym programem na telefony komórkowe, który pobrać można ze strony http://www.SpeedAlarm.pl. Pozwala on wykorzystać telefony 15 milionów kierowców do stworzenia ogólnodostępnej sieci wzajemnego ostrzegania o niebezpiecznych miejscach na drodze. Każdy kierowca ma możliwość poinformowania innych o mijanym zagrożeniu w prosty, nieabsorbujący sposób. Wystarczy wybrać z krótkiej listy rodzaj zagrożenia, a informacja natychmiast trafi do innych kierowców w okolicy.
Program korzysta z dostępnego w każdym telefonie komórkowym połączenia internetowego. Dzięki niemu, w czasie jazdy SpeedAlarm ma łączność z bazą stałych niebezpiecznych miejsc i fotoradarów. Połączenie zapewnia również komunikację z innymi kierowcami, którzy są źródłem informacji o tzw. "suszarkach" oraz innego typu chwilowych niebezpieczeństwach.

Program współpracuje z wbudowanym w telefon lub z zewnętrznym odbiornikiem GPS. W czasie jazdy SpeedAlarm porównuje pozycję kierowcy z lokalizacjami fotoradarów, "suszarek" i niebezpiecznych miejsc na drodze. O zbliżaniu się do zagrożenia ostrzega głośnym sygnałem dźwiękowym, pokazując jednocześnie kierunek i odległość na ekranie telefonu.
Ponieważ SpeedAlarm jest bezpłatny, liczba użytkowników rośnie w szybkim tempie. Tym bardziej, że może on być atrakcyjną alternatywą dla nielegalnych antyradarów lub CB radia.
Administratorem systemu SpeedAlarm jest spółka informatyczna Binartech z Opola.
Źródło: Binartech

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×