28 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

Multipla pełna przemytu

Multipla pełna przemytuTrwa swoistego rodzaju rywalizacja między celnikami, a przemytnikami, kto kogo przechytrzy. Szczególną pomysłowość wykazują „specjaliści” od przemytu papierosów. Papierosy w meblach, belach materiału i drzewie już nikogo nie dziwią. Nie dziwi także i to, że czasami celnicy praktycznie rozkręcają cale składy kolejowe. Trochę inaczej to wygląda na przejściach drogowych.
Na przykład podlascy celnicy ujawnili już paczki nielegalnych papierosów m.in. w przerobionym atlasie samochodowym, obudowie akumulatora, a nawet podwójnym dnie wiklinowego koszyka, z którym białoruski „turysta” rzekomo wybierał się na grzybobranie do obfitującej w borowiki Puszczy Knyszyńskiej. Najczęściej jednak przemytnicy ukrywają tytoniową kontrabandę w elementach nadwozia swoich samochodów.
Taki właśnie sposób przewozu nielegalnych papierosów przez polsko-białoruskie przejście graniczne w Kuźnicy wybrał 31-letni obywatel Białorusi.

Dzisiaj (3 października br.) w godzinach porannych, kierowanego przez Antona L. Fiata Multiplę wytypowali do kontroli celnicy z Grupy Mobilnej w Kuźnicy. W wyniku szczegółowej rewizji okazało się, że praktycznie każda wolna przestrzeń nadwozia samochodu została wykorzystana do ukrycia nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze ujawnili m.in. w progach, podsufitce i podszybiu pojazdu łącznie ok. 1.000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Nielegalny towar oraz samochód przystosowany do przemytu został zajęty do wszczętej przez celników sprawy karnej skarbowej. Antonowi L. grozi kara grzywny.
Od początku roku funkcjonariusze Izby Celnej w Białymstoku ujawnili już 1,4 mln paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 8,5 mln złotych. (ebi./Izba Celna Białystok)

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×