17 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Droga S3 już w 2010 roku

Droga S3 już w 2010 roku27 lipca br. minister infrastruktury Cezary Grabarczyk wraz z wojewodą lubuskim Heleną Hatką wizytował budowę odcinka drogi ekspresowej S3 z Gorzowa Wlkp. do Szczecina. Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2010 roku.
W spotkaniu, które odbyło się na granicy województw lubuskiego i zachodniopomorskiego, wzięli również udział: wicewojewoda Jan Świrepo, dyrektor generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Barańczak, samorządowcy oraz przedstawiciele oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Zielonej Góry i Szczecina.
- Droga S3 oraz autostrada A2 sprawią, że nasze województwo będzie miało jedną z najlepszych infrastruktur drogowych w kraju – powiedziała w trakcie spotkania Wojewoda H. Hatka.


Schetyna obiecał pomoc powodzianom na Podkarpaciu
Odcinek drogi ekspresowej ze Szczecina do Gorzowa Wlkp. ma prawie 82 kilometry długości. Znajdą się na nim 4 węzły drogowe, 77 wiaduktów, 120 przepustów, 10 miejsc obsługi podróżnych i 2 obwody utrzymania. Drogę buduje niemal 1000 osób, prace są prowadzone przy użyciu 200 samochodów ciężarowych, 70 koparek i 50 walców.

(ewz/mi)

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×