24 maja 2018

Wiadomości » Wiadomości

Magazyn GEFCO w Czeladzi

Magazyn GEFCO w CzeladziPod koniec października spółka GEFCO zakończyła modernizację i przebudowę jednego ze swoich kluczowych oddziałów w kraju, przeprowadzając się do nowej lokalizacji na terenie Parku logistycznego Alliance Silesia.Magazyn w Czeladzi jest obecnie najnowocześniejszą spośród polskich lokalizacji operatora.
Oddział spółki w Czeladzi działał już wcześniej, jednak w celu zoptymalizowania przepływów został znacząco przeorganizowany.
Poza przeprowadzką do nowej, bardziej funkcjonalnej lokalizacji, której łączna powierzchnia wynosi 2 200 metrów kwadratowych, modernizacja magazynu dotyczyła przede wszystkich stosowanych rozwiązań.


Skład Konsygnacyjny dla branży farmaceutycznej

Opierała się ona w znacznej mierze na rozwiązaniach zastosowanych wcześniej w słowackim oddziale w Trnawie. Tamtejszy magazyn Automotive jest jednym z najnowocześniejszych na Słowacji i stanowi punkt odniesienia dla innych placówek firmy w regionie.
- Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań i praktyk znanych ze Słowacji, magazyn w Czeladzi wyznacza kierunek, w jakim będą rozwijać się kolejne polskie oddziały GEFCO. Czerpanie z doświadczeń międzynarodowej sieci to jeden ze sposobów, w jaki firma buduje swoją przewagę nad konkurentami na polskim rynku – mówi Olivier Large, dyrektor generalny polskiej spółki.
Ważnym wyróżnikiem oddziału jest nowocześnie zorganizowana strefa cross-dock, zapewniająca wysoką produktywność i jakość dystrybucji. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań IT, obsługa magazynu może bardzo precyzyjnie monitorować status przesyłek i bardzo szybko reagować na potrzeby klientów. Obecnie w zmodernizowanym oddziale realizowane są procesy logistyczne dla sektora Automotive oraz innych gałęzi przemysłu.
X Polecamy artykuł:
Program "Mosty dla regionów"


Konkurs dla agentów nieruchomości
Magazyn w Czeladzi jest głównym oddziałem dystrybucyjnym dla południowej części Polski.
W magazynie ma docelowo pracować od 9 do 12 osób, ale to będzie zależało oczywiście od skali rozwoju biznesu. Dalszy rozwój oddziału będzie zależeć od osiągniętych wyników biznesowych, które już dziś, po kliku tygodniach funkcjonowania placówki w zmienionym kształcie, są bardzo zadowalające.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×