23 czerwca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Efekty kontroli inspektorów ITD

Efekty kontroli inspektorów ITDMobilna Stacja Kontroli w Poznaniu
Na terenie Poznania w dniach 27 i 28 września inspektorzy z Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili działania kontrolne przy użyciu mobilnej stacji kontroli pojazdów. W ciągu trwania całej akcji kontrolnej inspektorzy skontrolowali 49 pojazdów. Zatrzymano z uwagi na zły stanu technicznego 37 dowodów rejestracyjnych.
Najczęściej stwierdzanymi nieprawidłowościami były: niesprawne hamulce, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne zawieszenie, fatalny stan opon, niesprawne oświetlenie.


Z notatnika „krokodyla”

W 6 przypadkach usterki pojazdów okazały się na tyle poważne, że inspektorzy byli zmuszeni usunąć pojazd na parking. Ponadto podczas kontroli stanu technicznego pojazdów stwierdzono liczne naruszenia przepisów związanych z czasem pracy kierowców oraz dokumentacją związaną z wykonywanym przewozem.
Na kierowców zostało nałożonych 48 mandatów karnych na łączną kwotę 16.500 zł, natomiast w 11 przypadkach zostało wszczęte postępowanie administracyjne w stosunku do przewoźników na kwotę blisko 15.000 zł.

Przewóz dzieci niesprawnym autobusem „po kontroli”
W trakcie kontroli autobusu dowożącego dzieci do szkoły podstawowej w miejscowości Królikowo okazało się, że kierowca nie miał dowodu rejestracyjnego pojazdu. Do kontroli okazał pokwitowanie wystawione przez funkcjonariusza policji KPP Żnin za zatrzymany w 21 września 2012 r. dowód rejestracyjny kontrolowanego autobusu oraz zaświadczenie z 22 września br. o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu przeprowadzonym przez uprawnionego diagnostę, w którym zamieszczono informacje o usunięciu usterek.
Jednocześnie podczas kontroli stanu technicznego stwierdzono m.in.:nadmiernie zużyty bieżnik opon osi kierowanej, brak świateł stopu i oświetlenia postojowego, zamontowanie szyb wykonanych z tworzywa bez cech legalizacyjnych.
X Polecamy artykuł:
Ivan Hofmann nowym CEO GLS w USA

Ważenie pojazdów w systemie viatoll

Tym samym ustalono, iż nie ustały przyczyny zatrzymania dowodu rejestracyjnego pomimo ponownego dopuszczenia do ruchu. Kontrolowany autobus został skierowany na parking strzeżony, ponieważ jego stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego, natomiast kierowca został ukarany odpowiednim mandatem karnym.
Dodatkowo Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego zgłosi przedmiotowy przypadek do organów nadzoru nad stacjami kontroli pojazdów w celu wyeliminowania wyżej opisanych nieprawidłowości.
jagr./GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×