19 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Samochodem prosto w rogatkę

Samochodem prosto w rogatkę
Z notatnika sokisty
Wczoraj 26 października 2012 roku o godzinie 11:45 na przejeździe kolejowym w pobliżu stacji Chełm doszło do złamania rogatki przez samochód dostawczy. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie wraz z psem służbowym, którzy po przybyciu ujęli 30-letniego mieszkańca Lublina, który kierując samochodem dostawczym marki Mercedes nie zachował należytej ostrożności i z nadmierną prędkością wjechał w rogatkę opuszczoną przed przejazdem pociągu relacji Dorohusk - Chełm.
Ujętego mężczyznę przekazano przybyłym policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Przerwy w ruchu pociągów nie było. Straty na rzecz Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie oszacowano na kwotę 4500zł.

Kolejowa akcja „Znicz 2012”

Kradli szyny

Tego samego dnia funkcjonariusze z posterunku SOK w Zawierciu na szlaku Mierzęcice Zawierciańskie – Siewierz ujęli dwóch sprawców kradzieży szyn. Mężczyźni zdążyli skraść dwie szyny typu S-49 o długości 1,5 metra każda. Na miejscu zabezpieczono 2 szt. piłek do cięcia metalu, 8 szt. brzeszczotów oraz ręczny miotacz gazu. Ujętych: 27-letniego Kazimierz L. i 19-letniego Mateusza B., mieszkańców Będzina przekazano policjantom z Siewierza, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Zdewastowali drzwi wejściowe do budynku
25 października br. w godzinach rannych na stacji Bielsko Biała Główna, sokiści z posterunku w Czechowicach Dziedzicach ujęli dwoje sprawców dewastacji drzwi wejściowych. Wyłamali oni zamek w drzwiach do budynku należącego do Sekcji Zakładu Nieruchomości w Bielsku Białej.
Ujętych: 39-letnią Renatę K., mieszkankę Warszawy i 33-letniego Michała S., mieszkańca Bielska Białej przekazano policjantom z III Komisariatu Policji w Bielsku Białej, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Ukradł "sprzęg" wagonowy

Po południu, tego samego dnia na stacji Gdańsk Port Północny, sokiści Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku ujęli sprawcę kradzieży sprzęgu z wagonu. Ujętego: 48-letniego Krzysztofa Z., mieszkańca Gdańska przekazano do VII Komisariatu Policji w Gdańsku, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.
Wycięli słup trakcyjny

Zapomniał o podniesionej skrzyni, zerwał 900 m sieci

Kierujący samochodem ciężarowym marki Man, przejeżdżając przez przejazd kolejowy z podniesioną skrzynią ładunkową zerwał sieć trakcyjną w trzech torach na szlaku Gorliczyna – Przeworsk. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei i Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, którzy po przybyciu ustalili, że sprawcą zerwania sieci jest 26-letni obywatel Węgier, pracownik firmy Verestransz KFT budującej autostradę A-4. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - wynik 0,26 promila.
Uszkodzeniu uległo 900 metrów sieci trakcyjnej, co spowodowało stratę w wysokości ok. 14.000 złotych. Ruch pociągów po torach 1 i 2 na szlaku Gorliczyna - Przeworsk został zamknięty od godziny 16:05 do godziny 17:20. Opóźnione zostały 3 pociągi osobowe łącznie na 84 minuty oraz pociąg towarowy na 132 minuty. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komeda Powiatowa Policji w Przeworsku.

st. inspektor Paweł Boczek
rzecznik prasowy
Komendy Głównej
Straży Ochrony Kolei

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×