19 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Okradali swoją firmę

Okradali swoją firmę
Policjanci ze Stawigudy i Olsztynka zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o kradzież. Jak ustalili policjanci, pracownicy jednej z firm zajmujących się dystrybucją części samochodowych na terenie gminy Olsztynek, postanowili w nieuczciwy sposób dorobić do swoich pensji.
Z ustaleń śledczych wynika, że stworzyli oni sprawnie działającą szajkę, w której każdy pełnił ściśle określoną rolę. Jeden z pracowników kradł z hali magazynowej części samochodowe, które odkładał w umówione miejsce, drugi ładował je na pojazd stojący pod budynkiem firmy, kierujący pojazdem wiózł towar w ustronne miejsce, gdzie czekała już kolejna osoba, która zabierała skradzione części do swojego auta.

„NYSA” uderza w przestępczość samochodową

Ze względu na to, że pojazdy służbowe miały zamontowany czujnik GPS, który mógłby wskazać na nieplanowane przestoje, pracownicy dokonywali nielegalnego procederu w iście ekspresowym tempie.
Funkcjonariusze mając podejrzenia co do przestępczej działalności pracowników firmy dostawczej, zorganizowali zasadzkę w czasie nielegalnego przerzutu części.
Kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku tzw. „kuriera” oraz pasera. Sprawcy w chwili zatrzymania byli kompletnie zaskoczeni i nie stawiali oporu. Dodatkowo, kiedy funkcjonariusze przeszukiwali auto, na miejsce dojechał kolejny paser. Na widok policjantów mężczyzna próbował uciec, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli w pojeździe dodatkowe części samochodowe, które nie były ujęte w fakturze przewozowej towaru, na kwotę 10.000 złotych. Były to m.in. koła dwumasowe, akumulatory, sprzęgła, tarcze hamulcowe itp.
Policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie w sumie 5 mężczyzn tj. 31-letniego Pawła N., 24-letniego Łukasza G., 23-letniego Leszka O., oraz 22-letnich Artura R. oraz Radosława N. Cztery osoby to pracownicy firmy, jedna – w przeszłości była w niej zatrudniona. Jeszcze tego samego dnia policjanci pracujący nad sprawą zapukali do drzwi 4 kolejnych osób, które mogą mieć związek z kradzieżami. Osoby te zostały przesłuchane w charakterze świadków.
Zarabiała na kurierach

Mężczyźni złożyli obszerne zeznania oraz przyznali do zarzucanych im czynów. Decyzją prokuratora podejrzani muszą stawiać się w komendzie dwa razy w tygodniu. Przedstawiciel firmy sprzedającej części wstępnie oszacował straty na kwotę około 100 tys. złotych.
Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ze Stawigudy nie wykluczają dalszych zatrzymań.
źródło: www.policja.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×