29 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

XV Kongres Spedytorów

XV Kongres Spedytorów
Toruń, 29 maja 2014 r.
Kolejne, tradycyjne spotkanie przedstawicieli firm branży TSL, czyli XV Kongres Spedytorów odbędzie się w Toruniu 29 maja br. pod hasłem „Gospodarka polska a branża TSL”. W programie Kongresu wiele wystąpień ludzi nauki i bezpośrednio związanych z branżą.
Miedzy innymi prof. dr Witold Orłowski przedstawi swoja wizję - Co nas czeka w polskiej gospodarce.
O czynnikach wzrostu w obrocie kontenerowym mówić będzie Kamilla Piotrowska, członek RKSC. Tomasz Michalak, dyrektor departamentu ceł w resorcie finansów przedstawi nową strategię -Służby Celnej na rzecz zmian i ułatwień dla biznesu.

program Kongresu

O tendencjach rozwojowych branży TSL w Europie i Polsce mówić będzie prof. dr hab. Halina Brdulak z warszawskiej SGH, która będzie jednocześnie moderatorem całego spotkania.
Działalność Centrum Logistycznego w porcie Gdynia zaprezentuje Janusz Jarosiński, dyrektor Zarządu gdyńskiego portu.
Prof.dr hab. Andrzej Grzelakowski omówi zmiany (konsolidacja) przewozów kontenerowych na przestrzeni ostatniego roku.
I coś, co szczególnie zainteresuje spedytorów pracujących na „kierunkach wschodnich” - Mark Bromley z Grupy Roboczej ds. transportu drogowego CLECAT przedstawi problemy z wykonywaniem przewozów drogowych na terytorium Unii Celnej Białorusi, Rosji i Kazachstanu.
Podsumowanie i zamknięcie obrad, to już domena Marka Tarczyńskiego, przewodniczącego Rady PISiL. A potem zwyczajowo - uroczysta kolacja. Podczas kolacji nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów zwycięzcom Konkursu „Spedytor Roku 2013”.
Portal Spedycje.pl wspólnie z Polska Gazetą Transportową są patronami medialnymi Kongresu, a patronem honorowym Krajowa Izba Gospodarcza.
jagr./pisil

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×