27 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

Wólka Kosowska - podróbki

Wólka Kosowska - podróbki
Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami warszawskiej Izby Celnej i zarządu warszawskiego CBŚ kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Funkcjonariusze nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił towar oferowany do sprzedaży w trzech firmach.
Po przejrzeniu towaru w firmie 35-letniego obywatela Chin mieli wątpliwości, co do jego pochodzenia.

Znowu podróbki w Wólce Kosowskiej

Oferowane do sprzedaży słuchawki miały podrobione znaki towarowe znanej światowej firmy. Funkcjonariusze podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że kontrolowany towar, ma zastrzeżone znaki towarowe. W sumie zabezpieczono 240 sztuk słuchawek o szacunkowej wartości ponad 90 tysięcy złotych.
W kolejnej firmie, której właścicielem jest 50-letni mężczyzna, funkcjonariusze zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 10 tysięcy złotych.
Podczas kontroli w firmie prowadzonej przez 23-letniego obywatela Turcji również zabezpieczono odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych marek. Zabezpieczony towar oszacowany został na kwotę 7500 złotych.
W sumie wartość zabezpieczonego towaru w kontrolowanych firmach szacuje się na ponad 100 tys. złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych.
Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.
źródło:www.policja.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×