23 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Grupa Edenred przejmuje 34% udziałów w UTA

Grupa Edenred przejmuje 34% udziałów w UTA
Union Tank Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) ma nowego udziałowca - francuską grupę Edenred. Francuski lider rynku w zakresie usług przedpłaconych dla firm przejmuje od BP Europa SE 34% udziałów w UTA. Zgodę na to musi wyrazić Urząd Kartelowy. W wyniku współpracy dwóch największych europejskich emitentów kart na rynku B2B powstał silny sojusz z potencjałem na nowe modele biznesowe.
UTA, to wiodący emitent kart paliwowych i serwisowych w Europie. Z jego kart korzysta 75 tys. klientów prowadzących działalność gospodarczą oraz ponad 500 tys kierowców, którzy mogą tankować bezgotówkowo w ponad 34 tys. stacji należących do różnych koncernów w 37 krajach europejskich, jak również korzystać z innych usług niezbędnych kierowcy w drodze, takich jak rozliczenia za myto, usługi warsztatowe, pomoc drogowa jak również zwrot podatku VAT oraz akcyzy.

Karty paliwowe z chipem

- Ze wszystkich zainteresowanych Edenred okazał się dla nas idealnym partnerem. Nasze kompetencje i mocne strony perfekcyjnie się uzupełniają. Razem mamy niezwykłą szansę, aby rozwijać nowe produkty w nowych regionach oraz dalej wzmacniać naszą obecność na rynku europejskim
– mówi Magnus Höfer, rzecznik zarządu (CEO) w UTA.
A Jacques Stern, CEO w Edenred, dodaje - Cieszy nas współpraca z UTA, jednym z wiodących emitentów kart paliwowych i serwisowych w Europie. Jesteśmy przekonani, że kombinacja know-how UTA i naszej sieci dystrybucyjnej w Europie przyniesie nam dynamiczny rozwój w najbliższych latach.
Edenred International, obsługuje 640 tys. klie
ntów, posiada 40 milionów użytkowników oraz 1,4 mln akceptantów.
Firma notowana na giełdzie zatrudnia ponad 6 000 pracowników w 42 krajach na świecie. Do najbardziej znanych usług zalicza się między innymi system kart na posiłki Ticket Restaurant.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×