26 sierpnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Ekol inwestuje w Polsce

Ekol inwestuje w Polsce
Celem Ekol jest znalezienie się wśród 10 najlepszych operatorów logistycznych Europy. W tym celu firma otworzyła oddział w kolejnym kraju – Polsce, która jest 11 państwem, w którym przedsiębiorstwo posiada własną spółkę. Firma Ekol Polska będzie oferowała szeroki wachlarz usług opartych w znacznej mierze o własne rozwiązania intermodalne.
Będąc właścicielem 5 statków typu Ro-Ro oraz operując poprzez ponad 60 składów pociągów towarowych miesięcznie, Ekol pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne rozwiązania dla wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim. Oprócz rozwiązań intermodalnych, Ekol będzie oferował też usługi „konwencjonalne”, takie jak krajowy i międzynarodowy transport drogowy (dla przesyłek o różnej wielkości).Firma będzie świadczyć również serwis kolejowy, lotniczy i morski. Uzupełnieniem usług świadczonych w Polsce będą nie tylko odprawy celne czy magazyn celny, ale również szeroki zakres serwisu w ramach logistyki kontraktowej, który stanowi jeden z kluczowych atutów tego przedsiębiorstwa.
- Polska zajmuje ważne miejsce na logistycznej mapie Europy. Coraz więcej firm traktuje ten kraj jako hub dla realizacji dystrybucji w Europie Środkowowschodniej. Ponadto wolumeny transportowane pomiędzy naszym krajem a Turcją, które są dwoma ważnymi "zakładami produkcyjnymi" w Europe, rosną bardzo szybko. Uwzględniając fakt, że Polska rozwija się bardzo dynamicznie, firma zdecydowała się na wejście do naszego kraju. Plany dla Polski przewidują zatrudnienie kilkudziesięciu osób oraz osiągnięcie obrotu rzędu 15 milionów euro do końca roku 2016 - mówi Wojciech Brzuska, General Manager, Ekol International.

Warto dodać, że Ekol rozpoczął inwestycje w Europie w roku 1996, otwierając spółkę Ekol Germany, a następnie kolejne w Rumunii, Włoszech, Francji, Ukrainie, Grecji, oraz Bośni i Hercegowinie. Chcąc oferować coraz lepszej jakości usług swoim Klientom, Ekol kontynuował inwestycje i w roku 2013 powstała spółka Ekol Hungary. W roku 2014 do sieci transportowej operatora dołączyła spółka Ekol Spain.
- Obserwujemy duże zapotrzebowanie na rozwiązania intermodalne na rynku. Ekol posiada bogate doświadczenia w tej gałęzi transportu oraz konieczną infrastrukturę, np. 5 własnych statków typu Ro-Ro. Warto podkreślić, iż jeden z nich jest najszybszą jednostką tej klasy na morzu śródziemnym. Nowoczesne rozwiązania intermodalne połączone z usługami magazynowanymi i celnymi są poszukiwane w Europie, jestem więc przekonany, że obecność tak doświadczonego operatora logistycznego jak Ekol na polskim rynku będzie korzystne dla naszej gospodarki - mówi Artur Pohl, Country Manager Polska.
Ekol rozpoczyna działalność na terenie Polski z końcem maja tego roku. Pierwszy oddział już powstał w sercu Metropolii Śląskiej, ale ambitne plany zakładają otwarcie kolejnych kilku lokalizacji w najbliższych miesiącach.
Ekol nie tylko mówi o swoich nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach, ale rzeczywiście oferuje je swoim klientom. Jest to możliwe dzięki własnemu działowi R&D, zatrudniającemu ponad 80 osób, które pracują nad blisko 100 projektami, mającymi na celu poprawienie efektywności usług oferowanych przez firmę.

Ekol Logistics rozpoczął działalność w roku 1990, rozpoczynając od organizacji międzynarodowego transportu przesyłek, Ekol stworzył efektywną strukturę oferującą usługi 3PL. Dzięki zdobytemu know-how, wykwalifikowanej kadrze oraz najlepszym praktykom technologicznym, Ekol oferuje zintegrowane usługi logistyczne oraz rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw dla Klientów w wielu krajach.
Dysponując centrami dystrybucyjnymi na terenie Turcji oraz Europy, wyposażonymi w najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, oraz nową i ekologiczną flotę, Ekol jest w stanie oferować wszelkiego rodzaju usługi wymagane przez nowe warunki ekonomiczne na międzynarodowym rynku. Wykonuje usługi transportowe, zarządzanie stanami magazynowymi, łańcuchem dostaw oraz rozwiązania z zakresu handlu międzynarodowego. Ekol, chcąc zwiększyć efektywność, ekologiczność i konkurencyjność swoich usług zainwestował w statki Ro-Ro, oferuje wahadłowe połączenia między Haydarpaşa - Trieste 4 razy w tygodniu oraz İzmir/Alsancak - Sete raz w tygodniu. Wykonywanie tych połączeń jest możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych statków typu Ro-Ro o nazwach Hatche, Paqize, Qezban, Ayshe oraz Fadiq, z których każdy może przewieźć 240 naczep. Ekol znajduje się wśród pionierskich dostawców zintegrowanych usług logistycznych w Turcji i w Europie ze swoimi centrami dystrybucyjnymi o powierzchni 520 000 m² w Turcji. Powierzchnia magazynowa oferowana klientom na terenie Niemiec, Włoch, Grecji, Francji, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Rumunii, Węgier, Polski i Hiszpanii to 100 tys. mkw.. Ponadto firma posiada ponad 4000 środków transportu i zatrudnia 6000 pracowników z wielu krajów.

jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×