15 grudnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Kolejne realizacje Promag w e-commerce

Kolejne realizacje Promag w e-commerce
Eobuwie.pl, Bonito.pl i M.B.B. Logistics - to tylko niektóre firmy z branży e-commerce, które w ostatnim czasie skorzystały z kompleksowej oferty firmy, aby usprawnić logistykę wewnętrzną i poprawić szybkość obsługi klientów.
E-handel to obecnie najdynamiczniej rozwijający się sektor polskiej gospodarki. Szacuje się, że udział e-commerce w sprzedaży detalicznej wynosi już 7%. Wraz z rozwojem całego sektora, rozwijają się też działające w nim firmy. A to niesie konieczność inwestycji we własne zaplecze, w tym przede wszystkim logistykę i magazyny, dzięki którym można obsłużyć na czas rosnącą liczbę zamówień oraz klientów.

e-sklepy walczą o nowy typ kupujących

Zdaniem Karoliny Tokarz, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. handlu i marketingu w Promag, procesy logistyczne w handlu tradycyjnym oraz w sprzedaży internetowej na ogół realizowane są w sposób bardzo podobny. Niemniej jednak przedsiębiorstwa sprzedające swoje produkty przez internet borykają się z nieco inną skalą problemów, a co za tym idzie wymagają też innego podejścia.
- W e-commerce mamy do czynienia z dużym rozdrobnieniem przesyłek i dużą liczbą punktów dostaw. Z tych powodów intralogistyka w magazynie wymaga innej organizacji oraz innej infrastruktury, niż ma to miejsce w tradycyjnych firmach handlowych. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w e-handlu, którym zależy na podniesieniu konkurencyjności na rynku, powinny inwestować w rozwiązania, które pozwolą im przede wszystkim na optymalizację procesów kompletacji, obniżą liczbę pomyłek i zwiększą efektywność realizowanych procesów - mówi Karolina Tokarz.
W e-commerce bardzo dobrze sprawdza się m.in. połączenie systemów składowania w postaci regałów półkowych Dimax, regałów paletowych PHR lub APR oraz pomostów magazynowych z systemami transportu wewnętrznego w postaci przenośników pionowych i poziomych. Zwłaszcza jeśli są one zintegrowane z systemem WMS. I właśnie na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej polskich firm e-commerce.
Dobrym przykładem jest chociażby firma M.B.B. Logistics ze Słubic, która specjalizuje się w usługach logistycznych dla branży e-commerce w Niemczech. W nowo powstałym magazynie o powierzchni 5 800 m kw. Promag S.A. zainstalował trzypoziomowy system magazynowy na bazie regałów półkowych Dimax, który dodatkowo w 2016 roku zostanie połączony z automatycznym systemem transportu poziomego. Dzięki temu przepustowość całego systemu wyniesie 1500 pojemników/h. Rozwiązanie uwzględnia dalszy rozwój firmy i zostało zaprojektowane w taki sposób, aby obsłużyć do 15 000 przesyłek dziennie.


Bonito.pl jest największą polską księgarnią internetową. Posiada magazyn na terenie parku logistycznego Goodman Kraków Airport Logistics Centre, obsługujący 150 000 zamówień miesięcznie. Może on pomieścić aż 1 000 000 egzemplarzy książek.
Jak podkreśla Karolina Tokarz, wszystkie rozwiązania zaproponowane przez Promag w tych konkretnych realizacjach sprawdzają się doskonale we wszystkich magazynach e-commerce, gdzie liczba i różnorodność pozycji asortymentowych jest bardzo duża. Z jednej strony zapewniają bowiem maksymalne wykorzystanie posiadanej kubatury magazynu, co pozwala z kolei maksymalizować liczbę SKU dostępnych „z półki”. Z drugiej, zapewniają wysoką efektywność systemu składowania, która bezpośrednio przekłada się na skrócenie czasu pojedynczej kompletacji. A jest to w e-commerce parametr, który bardzo często decyduje o przewadze konkurencyjnej na rynku.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×