16 lutego 2019

Wiadomości » Wiadomości

PISiL na spotkaniu z ministrem

PISiL na spotkaniu z ministrem
Chcemy poprawić atrakcyjność polskiej branży transportu logistyki i spedycji (TSL) na rynku europejskim. W tym celu możemy skorzystać z dobrych praktyk funkcjonujących w przepisach Unii Europejskiej – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma podczas spotkania z przedstawicielami polskiej branży TLS.W spotkaniu, które odbyło się 1 marca 2016 roku, na którym omawiane były problemy nurtujące polską branżę TLS, wzięli udział przedstawiciele władz Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.
Mam nadzieję, że nasza dyskusja nad działaniami, które należy podjąć dla poprawy kondycji branży, zaowocuje skutecznymi rozwiązaniami – podkreślił P. Stomma.

Marek Tarczyński wiceprezydentem CLECAT

Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. rozbieżności pomiędzy przepisami Unii Europejskiej, a przepisami krajowymi dotyczące odpoczynku i bezpłatnego noclegu kierowców, ryczałtów za noclegi, płacy minimalnej w Republice Federalnej Niemiec i w Republice Francuskiej.  Ponadto rozmawiano o dostępie drogowym i kolejowym do Portu Gdynia (tzw. Droga czerwona i linie kolejowe  nr 201 i 203). Zwrócono uwagę na kwestię modernizacji linii kolejowych nr 201 i 203 na odcinku Tczew – Czersk, które objęte są projektem inwestycyjnym "Alternatywny ciąg transportowy Bydgoszcz – Trójmiasto".
Celem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki jest reprezentacja interesów przedsiębiorców transportowo-logistycznych. Izba wspiera członków organizując szkolenia i konferencje dotyczące działalności spedycyjnej, w tym uregulowań prawnych i dokumentów, technologii informatycznych, marketingu dla firm prowadzących działalność spedycyjną w różnych gałęziach transportu.
jagr./MIB

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×