19 grudnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Jak przewieźć most z Polski do Danii

Jak przewieźć most z Polski do DaniiDHL Global Forwarding, specjalista w zakresie frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group, z sukcesem zrealizował transport mostu stalowego z Polski do Danii. Tak nietypowe zlecenie zostało zrealizowane przez polsko-duński zespół ekspertów z Działu Projektów Przemysłowych DHL GF. Polegało ono na zorganizowaniu transportu drogowego z Polski do Danii elementu o długości ponad 30 m, szerokości 4 m i wadze 30 ton. Most przewożony był w całości, następnie bezpośrednio z naczepy został ustawiony ponad kanałem w Kopenhadze.


Logistyczna pasja na miarę zwycięstwa

Operacja ta nie należała do łatwych. Konieczność wjazdu, z tak dużym ładunkiem, do ścisłego centrum miasta wiązała się ze szczególnymi utrudnieniami, a pozwolenie na tę operację obowiązywało tylko konkretnego dnia o konkretnej godzinie. Na czas przejazdu trzeba było zamknąć część ulic, którymi transportowany był ładunek oraz usunąć niektóre znaki drogowe i bariery.
X Polecamy artykuł:
Płace rosną coraz szybciejNa miejscu dostawy, przy użyciu mobilnego dźwigu ze specjalnym trawersem, most został bezpośrednio z naczepy „przerzucony” przez kanał i posadowiony na zaplanowanym miejscu.
Cała operacja trwała 4 godziny i zakończyła się sukcesem.
jagr./DHL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×