19 kwietnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Firmoteka - co się dzieje w TSL

Firmoteka - co się dzieje w TSLGrupa Gefco otwiera oddział w Serbii
Grupa GEFCO, światowy lider w logistyce dla przemysłu, uruchomiła oddział w Serbii. Firma wnosi na nowy rynek bogate doświadczenie w zakresie usług logistycznych nakierowanych na poprawę konkurencyjności firm produkcyjnych. „
Otwarcie oddziału w Serbii, jednej z najbardziej dynamicznych gospodarek w regionie, wzmacnia pozycję GEFCO w Europie Środkowej, gdzie Grupa działa już od wielu lat. Serbia jest trzecią co do wielkości gospodarką, po Rumunii i Grecji, w tej części Europy. Jej mocną stroną jest doskonała lokalizacja między Europą Wschodnią a Bałkanami.


Eurotunnel - zakaz parkowania w obszarze strefy buforowej

Mając 65 lat doświadczenia w pracy dla branży motoryzacyjnej, będącej jednym z najbardziej wymagających sektorów dla logistyki, GEFCO spełnia oczekiwania międzynarodowych producentów, stojących w obliczu złożonych wyzwań coraz bardziej zglobalizowanej gospodarki. Specjalistyczna wiedza Grupy GEFCO obejmuje podstawowe usługi przewozowe drogą lądową, kolejową, lotniczą, morską oraz transport multimodalny, ale również optymalizację zarządzania łańcuchem dostaw, w tym obsługę celną i doradztwo podatkowe. Doświadczenie specjalistów GEFCO pozwala Grupie organizować płynne i międzykontynentalne dostawy typu door-to-door dla swoich klientów.

Koleje Mazowieckie współpracują ze szkołą w Teresinie
W czwartek, 21 kwietnia 2016 r., Koleje Mazowieckie i Zespół Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie podpisały porozumienie o współpracy. Jego celem jest tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju szkolnictwa zawodowego, w szczególności w zakresie praktycznego kształcenia uczniów w zawodach związanych z kolejnictwem.
W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu przeglądów i napraw pojazdów szynowych spółka Koleje Mazowieckie planuje budowę nowoczesnej bazy utrzymaniowo-naprawczej taboru kolejowego w Sochaczewie. Zakończenie budowy zaplanowane jest na koniec 2019 r. Może tam znaleźć zatrudnienie około 200 osób.
W ramach zawartego porozumienia o współpracy spółka „Koleje Mazowieckie - KM” zapewni odpowiednie miejsca pracy, urządzenia i warsztaty uczniom szkół odbywającym praktyki zawodowe, a tym samym umożliwi praktyczną naukę zawodu i staże na terenie sekcji napraw i eksploatacji taboru, z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych. Swą opieką spółka „Koleje Mazowieckie - KM” obejmie także nauczycieli, pomagając im w podnoszeniu kwalifikacji. Dla najzdolniejszych uczniów przewidziano stypendia. Co ważne - szkoła będzie na bieżąco informowana o potrzebach zatrudnienia absolwentów przez „Koleje Mazowieckie - KM”, tak by można było dostosować ofertę kształcenia do realnych potrzeb rynku pracy.

Prologis podsumowuje I kwartał w Europie
Prologis Europe zamknął pierwszy kwartał ze współczynnikiem zajętości na poziomie 95 procent. Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące  260 500 metrów kwadratowych.
Na koniec kwartału portfolio operacyjne spółki wyniosło 15,4 miliona metrów kwadratowych. Po uwzględnieniu nowych inwestycji oraz transakcji kupna portfolio obejmowało 16,4 miliona metrów kwadratowych.
Kluczowe umowy najmu w pierwszym kwartale:
35 tys. mkw. z firmą XPO, zewnętrznym dostawcą usług logistycznych, w pobliżu Amsterdamu (Holandia); 18 tys. metrów kwadratowych z firmą Linemart, zewnętrznym dostawcą usług logistycznych w Pradze (Czechy) i 7,1 mkw. ze światowym liderem przesyłek ekspresowych w Chorzowie (Polska).
Podaż na obiekty dystrybucyjne klasy A pozostaje na niskim poziomie na wszystkich rynkach europejskich. W pierwszym kwartale Prologis Europe rozpoczął cztery inwestycje w Holandii, Wielkiej Brytanii i Czechach o łącznej powierzchni 59 030 metrów kwadratowych. 71 procent inwestycji stanowiły budynki typu  build-to-suit, 29 procent obiekty spekulacyjne. 
W pierwszym kwartale Prologis Europe nabył w całej Europie budynki o wartości 30 milionów euro i łącznej powierzchni 52,6 tys. mkw., a także pięć gruntów o łącznej powierzchni 414 390 mkw. Transakcje wpisują się w strategię Prologis, polegającą na ostrożnym inwestowaniu na światowych rynkach.

Nowość na rynku telematyki- system Mix Vision
MiXVision nagrywa i dostarcza materiał wideo ze zdarzeń do internetowego portalu informacyjno-śledzącego Mix Telematics. Materiał jest nagrywany przy użyciu odpornego na manipulacje pokładowego rejestratora wideo, wyposażonego w dwie kamery. Pracuje on w połączeniu z pokładowym komputerem FM Communicator firmy Mix Telematics.
W razie zdarzenia, system inicjuje automatyczne przesyłanie dwóch filmów – jeden pokazuje kierowcę, a drugi drogę. Kierownik floty może zobaczyć on-line te filmy oraz informacje na temat przejazdu i zdarzenia na mapie lub osi czasu. Jest również opcja żądania wideoklipów w wysokiej rozdzielczości nagranych w ciągu ostatnich 72 godzin, w których pojazd był w drodze. Zdarzenia są konfigurowalne, wybierać można spośród wielu możliwości i mogą one  obejmować wszystko ,począwszy od gwałtownych zdarzeń, jak hamowanie, poprzez wypadki, a skończywszy na otwartych drzwiach.
Urządzenie MiX Vision posiada kamerę na podczerwień skierowaną na kierowcę, mikrofon i modem 3G. Oznacza to, że możliwe jest nagrywanie przy słabym oświetleniu oraz rejestracja towarzyszącego obrazowi dźwięku. Podczas odtwarzania, na filmie wyświetla się również data, czas, prędkość pojazdu i obroty.
Ze względu na to, że MiX Vision poprawia funkcjonalność już oferowanego MiX Fleet Manager, urządzenie to jest doskonałym narzędziem dla osób zarządzających ryzykiem, zespołów dystrybucyjnych, organizacji szkolących kierowców, do analizy zdarzeń,  jak również do celów związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Daje przejrzystość wizualną, gdy liczy się ona najbardziej.
  |str. 1| 2 | Następna

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×