18 czerwca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Firmoteka -co się dzieje w TSL

Firmoteka -co się dzieje w TSLDachser uruchamia bezpośrednie połączenie do Włoch
Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, uruchamia w maju br. bezpośrednią linię ze Strykowa przez Sosnowiec do Padwy. Transporty w obu kierunkach realizowane będą pięć razy w tygodniu, we wszystkie dni robocze.
Nowo utworzona linia będzie stanowić pierwsze bezpośrednie połączenie operatora z Polski na Półwysep Apeniński.


Który fotoradar zarejestruje wykroczenia kierowców?

Dotychczas przesyłki klientów Dachser były przewożone do Włoch przez centra przeładunkowe w Monachium i Lozorno pod Bratysławą. Do obsługi przewozów na tej trasie operator wykorzystywać będzie 6 kontenerów oraz 3 samochody BDF. Z linii skorzystać mogą wszyscy klienci Dachser, zarówno ze strony polskiej jak i włoskiej.

DSV z nagrodą Spedytora Roku
DSV Air&Sea zostało wyróżnione nagrodą Spedytora Roku na uroczystej gali nagród Cargo Airline of the Year, która odbyła się 23 kwietnia br. w Londynie.
Globalne nagrody Cargo Airline of the Year są przyznawane od 33 lat, a zwycięzcy wyłaniani są rokrocznie na drodze głosowania przeprowadzanego wśród klientów i przewoźników. Wskazują oni swoich faworytów w oparciu o kryteria efektywności oraz jakości świadczonych usług. Wyróżnienia przyznawane są w następujących kategoriach: Najlepsza Obsługa Naziemna, Najlepszy GSA (General Sales Agents), Najlepszy Broker Czarterów, Osobowość Roku oraz w kategorii specjalnej redakcji Air Cargo News - Spedytora Roku.
Air Cargo News tak uzasadniło wybór DSV do tegorocznej nagrody Spedytora Roku: przejęcie przez DSV globalnego operatora UTi Worldwide uczyniło z duńskiego giganta logistycznego jednego z największych graczy na światowym rynku, będącym obecnie także w pierwszej dziesiątce największych spedytorów lotniczych. Połączenie z UTi stanowi nie tylko dowód wielkich ambicji operatora, ale także zapewnia mu lepszy balans geograficzny.

10 lat współpracy SEGRO i Corning Optical Communications

Corning Optical Communications, pierwszy klient SEGRO w Europie Centralnej, przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowej i produkcyjnej w SEGRO Logistics Park Stryków.
Współpraca pomiędzy SEGRO i Corning trwa już od 10 lat, od momentu rozpoczęcia działalności dewelopera w Polsce. Obiekt o powierzchni 43 000 mkw. powstał na zamówienie firmy Corning jako rozwiązanie szyte na miarę – build to suit. Był to jednocześnie pierwszy budynek SEGRO w Europie Centralnej, który do dzisiaj pozostaje jednym z największych projektów dewelopera w regionie.
Powierzchnia, z której korzysta Corning, jest aktualnie podzielona na: magazyn, produkcję zmechanizowaną, produkcję ręczną oraz ośrodek badawczo-rozwojowy. Od 2010 r. działa w nim także laboratorium testów i kwalifikacji, gdzie testowane są i kwalifikowane produkty dla użytkownika końcowego. Zakład w Strykowie jest największym obiektem Corning w Europie. Produkowane w nim kable światłowodowe i inne rozwiązania optyczne dla telekomunikacji, trafiają na rynki europejskie, na Bliski Wschód i do Afryki. Odbiorcą tylko 1% towarów jest rynek polski, aż 99% jest eksportowanych. Roczna produkcja kabli światłowodowych dostarczana przez zakład w Strykowie wystarczyłaby, aby 100-krotnie opleść kulę ziemską.
Corning Optical Communications to światowy lider kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Firma, której główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku, istnieje od ponad 160 lat i zatrudnia blisko 35 000 pracowników. Posiada ponad 100 fabryk i biur na całym świecie, m.in. w Polsce.

Wiosenne weekendy zagranicą z PKP Intercity

Nie masz jeszcze planów na nadchodzące wiosenne weekendy? PKP Intercity poza połączeniami do popularnych polskich ośrodków turystycznych oferuje również ciekawą propozycję dla wszystkich tych, którzy planują odwiedzić europejskie miasta.
Przewoźnik wraz z największymi zagranicznymi partnerami uruchamia 34 międzynarodowe pociągi, którymi można dotrzeć do 59 miast w 8 krajach m.in. Niemczech, Czechach, Austrii, Słowacji czy Ukrainie.
Podróżni mają do dyspozycji zarówno pociągi dzienne z miejscami w 1. i 2. klasie, jak i nocne z wagonami sypialnymi, kuszetkami i miejscami do siedzenia.
Ci, którzy planują zagraniczne wyjazdy z PKP Intercity mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej zakładki na stronie www. Pod linkiem http://www.intercity.pl/pl/miedzynarodowe znajduje się specjalna mapka z kierunkami podróży oraz szczegółowe informacje na temat oferty międzynarodowej PKP Intercity. Na specjalnych podstronach poświęconych każdej z destynacji można znaleźć szczegóły dotyczące połączeń, czasów przejazdów czy cen biletów, a także ciekawostki i informacje o atrakcjach turystycznych w danym regionie.
  |str. 1| 2 | Następna

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×