20 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Rajd Blue Corridor: Amber Road opuścił Gdańsk

Rajd Blue Corridor: Amber Road opuścił Gdańsk
Następny przystanek Rostock
We wtorek, 31 maja, Blue Corridor Rally 2016: Amber Road (Międzynarodowy rajd samochodów napędzanych gazem ziemnym) zatrzymał się w Gdańsku. W hotelu Radisson Blue, odbyła się specjalna sesja poświęcona zastosowaniu paliw alternatywnych w transporcie lądowym i morskim – perspektywy bunkrowania statków LNG w portach Morza Bałtyckiego. W jej trakcie przedstawiono korzyści wynikające z zastosowania tego paliwa jako ekologicznej i ekonomicznej alternatywy dla benzyny, ropy i ciężkiego paliwa morskiego.
Wszyscy uczestnicy Amber Road od 26 maja do 9 czerwca mają do pokonania dystans aż 4470 km wokół Morza Bałtyckiego drogami Rosji, Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Niemiec, Danii, Szwecji i Finlandii. Rajd rozpoczął się St. Petersburgu i zakończy w Turku.

10. Blue Corridor Rally: Amber Road

Organizatorzy rajdu zatrzymują się w głównych miastach portowych, aby uczestniczyć w konferencjach wraz z przedstawicielami biznesu gazowego, lokalnymi ekspertami, ekologami, politykami i miłośnikami motoryzacji, którzy mają okazję podzielić się swoimi opiniami na temat różnych aspektów rozwoju zastosowania paliw alternatywnych.
Podczas tegorocznego spotkania w Gdańsku zostały omówione kwestie optymalizacji rozmieszczenia budowy stacji LNG i CNG wzdłuż korytarzy sieci TEN-T oraz bunkrowania statków LNG w polskich portach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie dr Magdaleny Konopackiej, pracownika Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, która zajęła się omówieniem zagadnień prawnych związanych z wdrażaniem dyrektyw unijnych dotyczących krajowej polityki wykorzystania paliw alternatywnych.
X Polecamy artykuł:
Ukarany pracodawca

Głównymi organizatorami Rajdu są Gazprom Export oraz niemiecki Uniper.
Pierwszy rajd Blue Corridor został zorganizowany w 2008 roku w Rosji, a od 2010 roku jest on już międzynarodowym wydarzeniem, którego partnerami są przedstawiciele europejskiego rynku gazu. Co ciekawe, Gdańsk był już przystankiem na drodze Blue Corridor Rally w 2013 r. Warto też zaznaczyć, że od 2008 roku użycie gazu ziemnego w transporcie stale wzrasta.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×