12 grudnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

PKS Gdańsk-Oliwa SA dla mieszkańców Gdańska i okolic

PKS Gdańsk-Oliwa SA dla mieszkańców Gdańska i okolic
4 czerwca na Targ Węglowy marsz... z dziećmi
PKS Gdańsk-Oliwa SA w tym roku obchodzi swój jubileusz 50-lecia. Spółka należy do grona największych firm z sektora TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) województwa pomorskiego. Kierując się strategią odpowiedzialnego społecznie biznesu, przedsiębiorstwo świętując rok jubileuszowy nie zapomina o regionie i mieszkańcach.
Już 4 czerwca 2016 roku firma zaprasza wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami, na Targ Węglowy w Gdańsku na festyn rodzinny Bezpieczna Trasa, którego celem jest przede wszystkim zwrócenie uwagi najmłodszych oraz ich opiekunów na to, jak bezpiecznie korzystać z dróg, ścieżek rowerowych i chodników.

„Jeżdżę Bezpiecznie” nie tylko na festynie

Termin wydarzenia nie jest przypadkowy, ponieważ już tylko kilka tygodni pozostało do upragnionych przez dzieci i młodzież wakacji, a to wiąże się ze wzmożonym ruchem  na drogach oraz, niestety, z większą ilością wypadków.
Statystyki dla Gdańska pokazują, że wysoki stopień zurbanizowania terenu i procent ludności miejskiej wpływa na wypadkowość. Wypadki drogowe stanowią 11,9 w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Ofiary śmiertelne wynoszą 0,8 a ranni 15,2 na 10 tys. mieszkańców.
Festyn Bezpieczna Trasa, jest przez firmę organizowany już po raz czwarty. Jak co roku atrakcji nie zabraknie. Zaplanowane zostały pokazy pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania się na drodze, konkursy edukacyjne z nagrodami, interaktywne symulatory, elektryczne samochodziki. Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o amatorach dwóch i czterech kółek. W tym roku atrakcje zostały przygotowane z myślą o wszystkich uczestnikach ruchu drogowego, a dowodem tego niech będzie wielka parada motocyklowo- ciężarówkowa, która zainauguruje całe wydarzenie.
Z okazji jubileuszu firmy pojawią się też gwiazdy! Specjalnie dla mieszkańców Gdańska i okolic, na scenie zagrają zespoły: Comise oraz Smooth Dimension, a o podniebienia uczestników zadba gość specjalny z programu Master Chef- Beata Śniechowska.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.
Patroni medialni: Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki.
Partnerzy: PROMY24.COM, ZAWIATY Twoje miejsce na Kaszubach, Blogtransportowy.pl, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Decatlon.
4 czerwca 2016- Targ Węglowy w Gdańsku! Start o godzinie 12:00!
W imieniu organizatorów zapraszamy i do zobaczenia

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×