23 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

My w (wszech)świecie logistyki?

My w (wszech)świecie logistyki?
- relacja z 5. Forum Kobiet w Logistyce
Wszechświat Logistyki – pod takim hasłem odbyło się 5. Forum Kobiet w Logistyce w Wildze w dniach 06-07 czerwca 2016 r. Tegoroczne spotkanie kadry managerskiej branży logistycznej zgromadziło ponad 170 uczestniczek i uczestników. Na zakończenie pierwszego dnia Forum wręczono statuetki i tytuły „Kobieta w logistyce 2015 – dostawca usług logistycznych” oraz „Kobieta w logistyce 2015 – odbiorca usług logistycznych”. Organizatorką i autorką Forum Kobiet w Logistyce jest Beata Trochymiak, wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl.
Co tworzy współczesny wszechświat logistyki? Gdzie kończą, a gdzie zaczynają się granice jego rozwoju? W jakim kierunku zmierzają jego uczestnicy? Na te pytania można było usłyszeć odpowiedzi podczas wystąpień zaproszonych ekspertów, które trafnie puentowała i moderowała całe spotkanie prof. Danuta Kisperska-Moroń z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Poznajmy laureatki tytułu „Kobieta w logistyce 2015”

Pierwsze odpowiedzi na nurtujące pytania udzieliła prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej, w wystąpiu nt. zmian we współczesnym świecie biznesu pt. Logistyka przy(prze)szłości – modele biznesu 2016. Profesor Brdulak zaprezentowała najnowsze trendy, które kreują rozwój usług i produktów. Wyjaśniła i zwróciła uwagę na kilka nowych zjawisk ekonomicznych i ich znaczenie dla rozwoju biznesu i logistyki tj. sharing economy, ekonomia współdziałania, wspólna konsumpcja, ekonomia na żądanie. Mówiła, jak istotne są obecnie wartości kreowane przez wspólne działania konsumentów i producentów w ramach sharing economy. A podstawą tworzenia tej wartości jest sieć powiązań. Prof. Brdulak przedstawiła też kilka ciekawych danych liczbowych dotyczących rynku sharing economy. Wartość tego rynku szacuje się na 335 mld USD.

E-commerce na obcasach
Dzisiaj niemalże wszystko dzieje się w świecie wirtualnym, a na jego rozwój wpływ mają głównie kobiety. Mówiła o tym Marta Tęsiorowska, vice president marketing & communications CEE, Pan-European coordinator w Prologis w wystąpieniu pt. E-commerce na obcasach – od wirtualnych zakupów do realnych magazynów. Również przytoczyła ciekawe dane dotyczące rozwoju rynku e-commerce w Polsce. Do roku 2020 jego wartość może osiągnąć 60 mld zł, a za ten rozwój odpowiadają głównie kobiety, które stanowią ponad 53 proc. klientów sieci sklepów internetowych. Już 1/3 Polek przyznaje, że częściej zaopatruje się w e-sklepach, niż w galeriach, marketach czy butikach. To jest dobra informacja dla logistyków, bo zwiększy się tym samym zapotrzebowanie na usługi logistyczne i magazyny. Ale też i oczekiwania w zakresie dostarczania przesyłek ciągle rosną.
  |str. 1| 2 | Następna

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×