19 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Nowy magazyn, nowa infrastruktura, nowe możliwości

Nowy magazyn, nowa infrastruktura, nowe możliwości
Dobiegła końca kolejna inwestycja Śląskiego Centrum Logistyki SA w Gliwicach. Przy ulicy Portowej 28 został oddany do eksploatacji  bimodalny magazyn o powierzchni 10 000 mkw.. 23 czerwca 2016 uroczyście otwarto obiekt, który jest dedykowany do obsługi wyrobów przemysłowych takich branż jak: papiernicza, chemiczna, meblarska czy sprzętu AGD.
Hala została wyposażona w tor kolejowy wraz z zadaszoną rampą oraz doki do rozładunku samochodów, tak więc dostawy towarów mogą odbywać się zarówno transportem kolejowym jak i samochodowym.  Prace budowlane rozpoczęto we wrześniu 2015 roku  

PCC świętuje uruchomienie terminalu

- Inwestycja warta ok. 25 mln PLN. Dzięki polityce Akcjonariuszy spółki od roku 1999 możliwe było uruchomienie i realizacja programu inwestycyjnego na łączną kwotę ponad 119 mln PLN. W tym czasie powstało 5 nowoczesnych magazynów klasy A o łącznej powierzchni 25 tys. mkw. oraz terminal kontenerowy o powierzchni 5 ha – mówi Robert Goc kierownik działu marketingu w ŚCL SA .


Magazyn stanie się miejscem pracy dla kilkudziesięciu mieszkańców Gliwic i regionu. Już w tej chwili Śląskie Centrum Logistyki SA zatrudnia 160 pracowników, a łączne zatrudnienia na terenie firmy wraz z Oddziałem Celnym, kontrahentami i podwykonawcami wynosi ponad 800 osób.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×