22 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

"Bombiarz" na lotnisku

"Bombiarz" na lotnisku
24 września na poznańskim lotnisku zatrzymano mężczyznę, który oznajmił, że w bagażu posiada bombę. Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast podjęli działania – zamiast bomby przy pijanym pasażerze ujawniono marihuanę.
W sobotę rano funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy otrzymali od pracowników Straży Ochrony Lotniska informację o jednym z podróżnych, który groził, że „posiada bombę i wysadzi całe lotnisko”. Ujęty Polak był pod wpływem alkoholu, spóźnił się na poranny samolot do Londynu.

Naczepa z usuniętym VIN-em

Funkcjonariusze SG przeszukali 36-latka i jego bagaż i nie stwierdzili żadnych przedmiotów mogących stwarzać zagrożenie. Ujawnili natomiast porcję suszu roślinnego; badanie narkotestem potwierdziło, że jest to marihuana.
Ponieważ zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu i zachowywał się wulgarnie, po przeprowadzeniu wstępnych czynności został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia, 25 września, funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu – Ławicy mogli przesłuchać 36-letniego obywatela Polaka z województwa zachodniopomorskiego i przedstawili mu zarzuty posiadania środków odurzających i kierowania gróźb karalnych. Mężczyzna przyznał się, złożył wyjaśnienia i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze grzywny. Wymiar kary, uzgodniony z prokuratorem, to grzywna w wysokości 1400 zł. Po zakończeniu czynności podróżny został zwolniony.
 
mjr SG Irena Skuliniec
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×