22 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

Zleceniodawca w areszcie

Zleceniodawca w areszcie
W ramach prowadzonego śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim 9 stycznia funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego, który zlecał sprowadzanie narkotyków z terytorium Hiszpanii  do Polski.
W czerwcu ubiegłego roku funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli w miejscowości Świecko samochód ciężarowy marki Man wraz z naczepą.
Okazało się, że 33-letni kierowca samochodu ciężarowego, mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego w samochodzie i naczepie ukrył niedozwolone substancje.

Z granicy

W wyniku przeszukania w dwóch kołach zapasowych i w zbiorniku paliwa, znaleziono 175 opakowań foliowych z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu okazało się, że jest to marihuana. Łącznie ujawniono ponad 42 kg o szacunkowej wartości 1,4 mln zł.  Mężczyzna środki odurzające nabył w krajach UE, a następnie przywiózł je do Polski. W trakcie prowadzonych czynności w sprawie ustalono, że kierowca, za transport narkotyków miał otrzymać od organizatorów 25 tys. zł.
Zatrzymanemu zleceniodawcy 10 stycznia został przedstawiony zarzut organizowania sprowadzania substancji odurzających z Hiszpanii do Polski w okresie od kwietnia do czerwca 2016 roku w ilości ponad 84 kg o szacunkowej wartości 2,5 mln zł i wprowadzenia ich do obrotu. W związku z powyższym Sąd Rejonowy w Gorzowie  orzekł wobec 47-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3-miesięcy.
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×